banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
27 Eylül 2016 Salı 16:02
Gülen'in Karaosmanoğlu'na açtığı davaya ret
banner188
banner213
banner230

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in, bir internet sitesinde "Fetullah Gülen İhanetin Başıdır" başlığıyla yayınlanan açıklamalarıyla kendisine iftirada bulunduğu iddiasıyla, İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na açtığı 50 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 20. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya Karaosmanoğlu'nun avukatı Tuğba Sağlam Eker katılırken, Gülen'i temsilen herhangi bir avukat, mazeret bildirilmemesine karşın hazır bulunmadı.

Avukat Eker, davayı takip etmek istediğini belirttikten sonra, dava konusu sözlerin sert eleştiri olduğunu daha önce söylediklerini aktararak, "15 Temmuz darbe girişimi müvekkilin söylemlerinde ne kadar haklı olduğunu ortaya koymuştur. Müvekkilimin bütün eleştirilerinin haklı olduğu belirlendiğinden, haksız ve dayanaksız açılan davanın reddini istiyoruz" dedi.

Hakim Ali Çörten, araştıracak başka husus kalmadığını bildirerek, manevi tazminat talebinin kabulünü gerektirecek yasal şartlar oluşmadığından, davanın reddine karar verdiğini açıkladı.

Dava dilekçesinde, Karaosmanoğlu'nun Gülen'e ilişkin sözlerinin, 18 Mart 2014'te, bir internet sitesinde "Fetullah Gülen İhanetin Başıdır" başlığıyla yayınlandığı belirtilerek, Karaosmanoğlu'nun "iftirada bulunduğu" öne sürülüyor ve 50 bin lira manevi tazminat isteniyordu.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 27.09.2016 16:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol