banner200
banner235
banner225
10 Mayıs 2011 Salı 10:12
Grup Yorum'a Şafak Operasyonu
banner188
banner213
banner230
terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekiplerinin düzenlediği eş zamanlı gece operasyonunda içlerinde 3 Grup Yorum üyesinin de bulunduğu 34 kişi gözaltına alındı.

Şişli Okmeydanı'nda aralarında dernekler ve kültür merkezlerinin bulunduğu 3 adrese saat 03. 00 sıralarında eş zamanlı operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polislerinin düzenlediği operasyona, Çevik kuvvet ekipleri de destek verdi.

Operasyon yapılan adreslerin bulunduğu cadde ve sokaklar güvenlik şeridi ile kapatıldı. operasyon düzenlendiğinin farkına varan içerdekiler ise demir kapıları kilitledi. Polis ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda demir kapılar demir kesme makasları ve balyozlarla açıldı.

Yapılan eş zamanlı operasyonda 3'ü müzik grubu "Grup Yorum" üyesi olan toplam 34 kişi gözaltına alındı. Baskın Okmeydanı Haklar ve özgürlükler Derneği, Gençlik Dernekleri Federasyonu ile müzik grubu "Grup Yorum'un çalışmalarını yürüttüğü İdil Kültür merkezi'ne düzenlenirken, polisin girdiği adreslerde arama yaptı.

Adreslerden bulunan çok sayıda dökümana el konuldu. Aralarında Grup Yorum üyesi, Ali aracı, Ali Papur ve Caner Bozkurt'un da bulunduğu 34 kişi İstanbul emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü. Gözaltına alınan kişilerin avukatı Taylan Tanay, İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin arama ve yakalama kararına istinaden bu aramaların yapıldığını belirterek, "DHKP-C isimli örgütle bağlantılı oldukları gerekçesiyle bu kişilerin gözaltına alındığı" belirtti.


(Doğan Haber Ajansı)
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol