banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
04 Ekim 2016 Salı 22:08
Gökçek '15 Temmuz'u anlattı
banner188
banner213
banner230

ANKARA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Avustralya'dan gelen sivil toplum örgütü temsilcilerine, 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaşananları sinevizyon gösterimiyle anlattı.

Avustralya'dan gelen sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda sunum yapan Gökçek, Türkiye'nin, 15 Temmuz'da çok ciddi bir tehlike atlattığını, dünyada, halkın desteğiyle bastırılan tek darbe teşebbüsüne şahit olunduğunu söyledi. 15 Temmuz gecesi özellikle Ankara ve İstanbul'da FETÖ'cülerin saldırılarının gerçekleştiğini anlatan Gökçek, Ankara'da ana hedeflere bombalar atılırken, helikopterle kurşun yağdırıldığını, gece boyu mücadele verdiklerini belirtti.

Gece boyunca vatandaşların, güvenlik güçlerinin, siyasilerin ve kendisinin verdiği mücadeleyi görsel ekipmanlarla birlikte anlatan Gökçek, "Allah yardım etti ve milletimiz sokağa döküldü, bu zaferi kazandık. Allah zafere dahil olan herkesten razı olsun. Bunu gittiğimiz yerlerde anlatmamız lazım. Yurt dışında bunun tam tersi anlatılıyor." ifadelerini kullandı.

"Kılıçdaroğlu fabrika ayarlarına döndü"

Gökçek, darbe girişiminin ardından Türkiye'de birlik ve beraberlik duygusuyla "tek yürek" olunduğunu, ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "başlarda hükümetin yanında yer almasına rağmen bugünlerde fabrika ayarlarına geri dönmeye başladığı"nı belirterek, bunun nedenini şöyle açıkladı:

"Önce bir suikast yaptılar. Dediler ki, 'Bak seni öldürürüz.' Arkasından Amerikan elçisiyle görüştü. Onun arkasından da FETÖ'cüler onu yeniden tehdit etmeye başladılar, fabrika ayarına döndü."

Muhabir: Melike Kınacı

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 04.10.2016 22:08
Anahtar Kelimeler:
AnlattıGökçekTemmuzu
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol