banner200
banner235
banner225
31 Mayıs 2013 Cuma 21:49
Gezi Parkı Direnişi
banner188
banner213
banner230
Polis, Taksim Gezi Parkı'na girişe izin verilmemesi nedeniyle Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen gruplara yine müdahale etti.

(DHA) -- "Gezi Parkı'nda ağaç kesilmesin" diye günlerdir nöbet tutanlara polis ikinci kez şafak vakti biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Aralarında CHP'li vekillerin de olduğu çok sayıda kişi gazdan etkilendi.

"Bunu ancak düşman yapar"

Gazdan etkilenenler arasında CHP Milletvekili İlhan Cihaner, gözyaşları içinde konuştu. Cihaner, "Bunu ancak düşman yapar" dedi.

Cihaner, "2-3 saattir, valiye, emniyet müdürüne ulaşmaya çalışıyoruz. Telefonlarımıza çıkmıyorlar" diye konuştu.

Taksim Gezi Parkı'ndaki polis müdahalesinin ardından İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı, Harbiye ve İnönü Stadı çevresinde gerginlik yaşandı. Polis eylemcilere biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Gezi Parkı direnişi dünya gündeminde ilk sırada

Tüm dünyada #direngeziparkı hastag'i ile Gezi Parkı, twitter trending topic listesinde ilk sırada.

Polisin bugünkü saldırısı sosyal medyada sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın en önde gelen konusu haline geldi.

Twitter kullanıcıları son 5 saattir binlerce mesaj atarak #direngeziparkı hashtag'i dünya listesinde ilk sıraya çıkmasını sağladı.

Listede aynı zamanda 'Gezi Parkı' mesaj başlığı da kendisine yer buldu.

İstanbul Taksim’de Gezi Parkı’ndaki göstericilere uygulanan sert önlemler, El Cezir kanalinde de habere konu oldu. El Cezire muhabiri “Farklı istikametlere koşan çok sayıda turisti gördük” derken göstericiler için “İnsanlar çok kızgın” dedi.

“Polis, kentin merkezindeki Gezi parkı’nın yıkılmasına karşı barışçıl gösteriyi darmadağın etmek için gözyaşartıcı gaz ve tazyikli su kullandı” diyen El Cezire’nin muhabiri “Farklı istikametlere koşan çok sayıda turisti gördük. İnsanlar, bölgedeki kafeteryalara ve evlere sığınmaya çalışıyor. Polis farklı yönlere gaz sıkıyor” sözlerini de kullandı.

cumhuriyet

banner229
Son Güncelleme: 31.05.2013 21:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol