banner200
banner235
banner225
03 Temmuz 2014 Perşembe 15:21
Genç kızın sözleri hakimi duygulandırdı
banner188
banner213
banner230
Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 44 yaşındaki işyeri sahibi Ali Ülfet Şahin ve yaralanan ustabaşı Nurettin Ayçelebi’nin yargılanma süreci başladı. Meydana gelen patlamada 44 yaşındaki Havva Taş’ın hayatını kaybederken 19 yaşındaki Şehriban Aktaş ağır yaralandı.

İşyeri sahibi Ali Ülfet Şahin ve ustabaşı Nurettin Ayçelebi hakkında ’Taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İşyeri sahibi Ali Ülfet Şahin duruşmaya katılmadı. Daha önceki duruşmalara da çağırılmasına rağmen yatağa bağımlı olarak tedavi gördüğü için gelemeyen Şehriban Aktaş, son duruşmaya katılmak istedi ve genç kız tekerlekli sandalye ile mahkeme salonuna girdi. Mahkeme heyetine olay günü yaşadığı dehşet dakikalarını anlatan genç kız gözyaşlarını tutamayarak, "Altı aydır bu işyerinde çalışıyordum. Olay günü makineye malzemeleri dizdim. İşlemin bitmesine beş dakika kala alarm sesi devreye girmeden patlama oldu. Patlama esnasında ağır yaralandım. Burada daha öncede patlama meydana gelmişti. Hatta arkadaşlarım beni, ’Şehriban dikkat et kazan patlarsa Şehriye çorbası olursun’ diyerek hem uyarıyor hem de takılıyorlardı. Söyledikleri gerçek oldu. Tüm hayallerimi ve güzelilğim elimden aldılar" dedi.

Şehriban Aktaş’ın avukatı tüm uyarı ve ikazlara rağmen bilinçli taksirin söz konusu olduğunu belirterek, sanıklar hakkında ceza verilirken buna göre hüküm verilmesini istedi. Sanık avukatlarına bilirkişi raporunu incelemeleri için süre veren Mahkeme heyeti eksik evrakın tamamlanması için duruşmayı erteleme kararı aldı.http://www.turkiyede.com.tr/guncel/genc-kizin-sozleri-hakimi-duygulandirdi-h83554.html
banner229
Son Güncelleme: 03.07.2014 15:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol