banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
20 Temmuz 2016 Çarşamba 13:52
Fuat Avni yakalanan Akif Mustafa Koçyiğit mi?
banner188
banner213
banner230

Sosyal medyanın gizli isimlerinden Fuat Avni'nin yakalanarak gözaltına alındığı ve bu ismin Akif Mustafa Koçyiğit olduğu iddia edildi. Fuat Avni Akif Mustafa Koçyiğit mi? Fuat Avni yakalandı mı? Akif Mustafa Koçyiğit kimdir?


Sosyal medya devi Twitter'daki 'fuatavni' hesabına yönelik gözaltılar polis tarafından resmen gerçekleştirildi. Buna bağlı olarak ise deşifre olan Fuat Avni konusunda 10 kişinin gözaltına alındığı iddia ediliyor.

İddialara göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından Başbakanlık ek binasında operasyon yapıldığı belirtildi. İlk bilgilere göre gözaltına alınan 9 kişi bilgisayar sistemleri üzerinde çalışan mühendisler olduğu belirlendi. Bu işin başındaki kişinin ise  Başbakanlık'ta, veri işlemleri ile ilgili bir görevli olduğu iddia ediliyor.

Türkiye’de en çok konuşulan isimlerin başında gelen Fuat Avni'nin dün gece yarısı saat 03.00’te yakalandığı iddia edildi. Fuat Avni, dün gece yarısı saat 03.00 civarında yapılan sürpriz bir baskınla, Ankara’daki Başbakanlık ek binasında polis tarafından resmen ele geçirildi.

Fuat Avni, Başbakanlık ek binasında çalışan ve Bilişim grubunun en önemli koltuğunda oturan, Veri Toplama Merkezinin İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit olduğu kesin olarak belirlendiği ve polis tarafından ise hemen sorguya alındığı ifade edildi.

FUAT AVNİ KİMDİR?

O günden sonra herhangi bir mesaj paylaşmayan Fuat Avni’nin Yazıcı’nın gözaltına alınmasıyla birlikte kendisi olduğu iddia edildi. Sosyal medya üzerindeki tartışmalar ise sürüyor.


http://www.metrogazetesi.com/gundem/fuat-avni-yakalanan-akif-mustafa-kocyigit-mi-h9350.html

banner229
Son Güncelleme: 20.07.2016 13:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol