banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
20 Haziran 2017 Salı 22:17
Fitch İKB'nn kredi notunu teyit etti
banner188
banner213
banner230

İKB'den yapılan açıklamada, bankanın "AAA" olan kredi notunun teyit edilmesinin ve durağan görünümünün diğer bölgesel çok taraflı kalkınma bankalarına kıyasla, özellikle mükemmel sermayesine ve likiditesine, ödeme konusunda düşük riskleri yansıttığı belirtildi.

Bankanın İslam dünyasında çok uluslu kalkınma bankaları içinde en yüksek kredi notuna sahip olduğu vurgulanan açıklamada, 'AAA' kredi notunun, bankanın kalkınma görevini yerine getirmesi için harici kaynakları harekete geçirme kapasitesini arttırmasına ve İslami finans sektörünün gelişmesinde öncü rol oynamasına katkı yapacağı kaydedildi.

Ayrıca açıklamada, İKB'nın 1973'te, İslam Konferansı Örgütüne üye ülkeler tarafından kurulan bankanın, üye ülkeler ve Müslüman toplumların ekonomik kalkınma ve sosyal gelişmelerine katkıda bulunmayı amaçladığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İslam Kalkınma Bankası (İKB) Başkanı Bandar Hajjar, bankaya üye ülkeleri ve banka çalışanlarını tebrik ederek, bankanın verimliliği ve etkinliğini artırmak için azami gayret göstereceklerini kaydetti.

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 20.06.2017 22:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol