banner200
banner235
banner225
08 Mayıs 2014 Perşembe 17:41
Firari işadamı Cem Uzan'dan dudak uçuklatan dava
banner188
banner213
banner230

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cem  Uzan'ın,  2,5 milyar avroluk dava açtığını belirterek, davanın, görülmesine bile  gerek olmadan reddedileceğine inandığını söyledi.

  TBMM Genel Kurulu'nda, Yolsuzluğa Karşı Ceza Hukuku Sözleşmesi'ne ek  Protokol'ün onaylanmasını uygun bulan kanun tasarısı kabul edildi.

Görüşmeler sırasında Bakan Yıldız, Cem Uzanla ilgili önemli bir bilgiyi paylaştı:

Yıldız, hükümetleri aleyhine, Libananco ve diğer 4 davada, AİHM dahil  olmak üzere 230 milyar dolarlık dava açıldığını anımsattı. Bütün davalarda  Hükümet'in haklı çıktığına işaret eden Yıldız, şöyle devam etti:

"Şimdi Cem Uzan, bir sahtekarlık gereği, haklı olmadığına inandığımız  bir cümleye dayanak bu sefer Stockholm'de 2,5 milyar avroluk dava açıyor. Davanın  görülmesine bile gerek olmadan reddedileceğine inanıyoruz. Hazırlıklarımız bu  yönde. Çünkü benzer gerekçelerle davayı açıyor, 'Ben o zaman Türk vatandaşı  değildim' diyor. Belki kendisini oyalıyor olabilir ama Türkiye Cumhuriyeti  Hükümeti'ni oyalayamayacak. 8 yıl süren davalarda 'acaba bu davada Türkiye olarak  kaybeder miyiz, başka kirli oyunlara girerler mi' diye bir kısım tedirginlikler  oluştu. Biz son derece şeffaf şekilde Hazine, Maliye Bakanlığı avukatlarla  savunduk, bu davaları kazandık. İnanıyorum ki tahkim heyeti yine bu dava için de  benzer şeyi verecektir." 
medyaradar.com
banner229
Son Güncelleme: 08.05.2014 17:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol