banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
11 Ocak 2017 Çarşamba 19:32
Feyzioğlu: Böyle bir sistem, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü tehlikeye sokmaz mı?
banner188
banner213
banner230

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Twitter hesabından yeni anayasa görüşmelerine ilişkin görüntülü açıklama yaptı. Feyzioğlu'nun "Dünyanın en azılı terör örgütlerinin saldırısı altındayız. Milli birliğimizi korumak zorundayız. Bu Anayasa zorlaması neden?" başlığıyla yayınlanan 1 dakika 9 saniyelik konuşması şu şekilde: "İyi günler mutlu yarınlar diliyorum. Hepinizi saygı ile selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı makamı önemlidir. Çünkü cumhurbaşkanlığı, Türk milletinin ülkesi ile bölünmez bütünlüğünü temsil eder. Biz birlikte Türk milletiyiz. Hepimiz Türk milletini oluşturuyoruz. İktidarı, muhalefeti hepimiz Türk milletinin asli parçalarıyız.

BÖYLE BİR SİSTEM, TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ TEHLİKEYE SOKMAZ MI?

Peki cumhurbaşkanının Türk milletinin tamamını değil sadece mensup olduğu genel başkanı olduğu siyasi partinin tabanını temsil etmesini ister misiniz? Böyle bir sistem, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü tehlikeye sokmaz mı?

TAKDİR YÜCE TÜRK MİLLETİNİN, TAKDİR SİZİN

Türkiye dünyanın en azılı terör örgütlerinin ve arkalarındaki güçlerin saldırısı altındayken biz buna karşı ancak milli birliğimizi koruyarak bir direnç gösterebilirken bu anayasa dayatmasının sebebi nedir? Takdir yüce Türk milletinin, takdir sizin."

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 11.01.2017 19:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol