banner200
banner222
10 Ağustos 2014 Pazar 20:29
FETULLAH GÜLEN'den, AKP'ye REST : 'AYAKKABI BOYARIZ, ÇORAP SATAR, DEMİRCİLİK YAPARIZ, OKUL İŞİNİ YİNE DEVAM ETTİRİRİZ'
banner188
banner213
banner230

Fetullah Gülen, yayımladığı yeni mesajında 'Düşen Maskeler ve Karakuşî Kararları' isimli yeni sohbet videosunda cemaat üyelerine seslenerek önemli hususlara vurgu yaparak: "Bütün hayatlarını dünyevi çıkara bağlamış insanlar tarafından tazyik görüyorsanız, hakaret görüyorsanız, bunu size Allah'ın bir teveccühü olarak ve iltifatı olarak kabul edin. Ve fakire inanın burada. Allah sizi seviyor ki sizi bu türlü şeylerle, hem de yakın gördüğünüz insanlarla sizi imtihan ediyor." dedi

İşte Gülen'in o sohbetinden satır başları;

"İnsan dininin gücü, mukavemeti, enginliği ölçüsünde belalara maruz kalır. Efendimiz buyuruyor: "Belanın en çetini, en zorlusu, Enbiya-i İzam'a ondan sonra da derecesinde onların yolunda giden, onları adım adım takip edenlere gelir"

"Bu sayede küçük bir tazyik karşısında bir eve peylenen insanları tanıma imkanı buldunuz. Ankara'nın göbeğinde bir eve peylenen insanları tanıma imkanını buldunuz. Bir sürü dönek insanın kaç kuruşla satıldığı imkanını elde ettiniz. Kimlerin gerçek fiyatının ne olduğunu görme imkanı oldu. Çok kimseleri tanıma imkanı oldu. Kıtmirin de tanıma imkanı oldu, hiç ihtimal vermiyordum. Baktım ki 1 milyona satılan insan varmış."

"Cenab-ı Hak bilginiz olsun diye karakterleri, kendilerine has resimleriyle, kabiliyetleriyle, donanımlarıyla ortaya koyuyOr ama dikkatli olun diyor. İbn-i Selulleri deşifre ediyor. Onun arkasındaki 300 şu kadar insanı deşifre ediyor. Sizde uzun yolun anca kimlerle yürünebileceğini öğrenme imkanını elde etmiş oluyorsunuz."

"Paralel diye bir şey yok ve dedim kim paralel ise Allah belasını versin. Endişe duymuyorsunuz değil mi? Devletinize, milletinize , hükümetinize dünya çapında itibar kazandırdınız. Paralel olmadınız."

"Bir iki ay içerisinde Rusya'ya 8 defa bu okulları kapatın diye başvuruda bulunuluyor. Anadolu insanı her rengi ve deseniyle 160 ülkede okul açıyor. Bir yönüyle yabancı elçilik yapıyor. Ülkenizi tanıttırıyor. Birileri de kalkıp aman kapatın, bir kere demeyle iktifa etmiyor. Öyle bir kin, öyle bir nefret, öyle bir intikam duygusu ki 20 değişik yol kullanılarak Peygaber yolu olan o yolcan insanları vazgeçirmek için şeytanın dürtüleriyle hiç durmadan uğraşıyorlar."

"Bütün bunlar sizde katiyen sizde sarsıntı meydana getirmemeli. Biz her birimiz çarşıda pazarda demircilik yaparız, ayakkabı boyacılığı yaparız, şuna bun takke öreriz, çorap dokur satarız, Allah'ın inayetiyle bu işi devam ettiririz. Ve Allah'ın yanında olduğu bu meseleyi dünyanın bütün şeytanları toplansa onun izni müsaadesi olmadan engelleyemezler."

banner229
Son Güncelleme: 10.08.2014 20:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol