banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
03 Ağustos 2016 Çarşamba 17:24
"FETÖ Mağdurları Tazminat Davası Açma Hakkına Sahipler"
banner188
banner213
banner230
Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan, 'FETÖ' tarafından mağdur edilen, hakkında düzmece evraklarla suçlanarak görevinden uzaklaştırılan mağdurın mahkeme sonuçlarına göre tazminat davası açma haklarının olduğunu söyledi.

Manisa'da da birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında her geçen gün görevden uzaklaştırmalar ve yeni gözaltılar gerçekleşiyor. Manisa Barosu Başkanı Avukat Ali Arslan, 'FETÖ' üyesi polis, hakim ve savcılar tarafından düzmece evraklarla mağdur edilen insanların mahkeme sonuçlarına göre tazminat davası açma haklarının olduğunu söyledi. 

Gözaltına alınan ve tutuklananların hakların verilmiş bir hüküm olmadığını, şüpheli sıfatıyla gözaltına alındığını ve tutuklandığını da belirten Arslan, "Savcılık iddianame düzenleyecek ve yargılama yapacak. Hangi sebeple cezalandırma isteyeceğini iddianame de ayrıntılarıyla belirtecek. Şu aşamada gözaltına alınması ya da tutuklanması o kişilerin iddia edilen suçu işlediği anlamına gelmiyor. Savcılığın bir soruşturması var. Bu kişilerde bu soruşturmada şüpheli konumunda haklarında işlem yapılıyor. Mahkemeler de yargılama yapacak. Hakimler bu konuyla ilgili bir karar verecek.

Darbe girişimi öncesinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından mağdur edildiği, hakkında düzmece evraklarla suçlanarak görevinden uzaklaştırılan mağdur insanların mahkeme sonuçlarına göre tazminat davası açma hakları var. Tabi bu süreç mahkemelerin karar vermesi ve ceza almasından sonraki süreçte başlayacaktır. Çünkü açılan davaların sonucunu bekleyecek. Sonuçta hakkında dava açılan kişinin ceza alması gerekir. Mahkemenin hakkında karar verip ceza alması gerekilir ki tazminat davaları yürüsün" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
banner229
Son Güncelleme: 03.08.2016 17:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol