banner200
banner222
10 Kasım 2014 Pazartesi 17:43
Fethullah Gülen henüz ordu içindeki gücünü devreye sokmadı
banner188
banner213
banner230

Fetullah Gülen suç örgütü soruşturmasında tanık olarak ifade veren Latif Erdoğan, cemaatin bundan sonraki hamlesini açıkladı. İfade kapsamında Latif Erdoğan'a, "Üst akıl sıfatı ile isimlendirilen birlikteliğin kontrolü altında olduğu değerlendirilen ve Paralel Yapı olarak adlandırılan oluşumun koordinasyonu göz önüne alındığında, Fetullah Gülen'in seçilmiş hükümete yönelik bir sonraki hamlesi olabilir mi?" sorusu soruldu.

40 YILDIR ÖRGÜTLENİYORLAR

Latif Erdoğan bu soruyu "Bir sonraki süreçte şu ana kadar Fetullah Gülen tarafından devreye henüz sokulmayan güç askeriye içerisindeki yapılanmadır. Bu yapılanma küçümsenecek bir yapılanma değildir. 40 yıldır asker içinde çok ciddi çalışmalar yapıldığını biliyorum. O dönem öğrenci evlerinden yetişerek askeri kurumlara subay-astsubay-uzman çavuşsivil memur statüsünde yerleştirilen şahıslar şu an kurum içerisinde belirli bir mertebeye ulaşmışlardır" diye yanıtladı.

Fetullah Gülen'in nasıl bir kişiliğe sahip olduğu yönündeki soruya ilginç bir yanıt veren Latif Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Adaptasyonu çok güçlü, ikna kabiliyeti samimiyet bakımından etkin, şahsa göre tavrını koyarak onunla konuşan, insanları iyi analiz eden, ikili görüşmeler öncesinde ön bilgi toplayarak hazırlık yapan, bu bilgileri cemaat içinden şahıslarla toplayan bir şahıstır." (Sabah)


http://www.superhaber.com/turkiye/fethullah-gulen-henuz-ordu-icindeki-gucunu-devreye-sokmadi/30133

banner229
Son Güncelleme: 10.11.2014 17:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol