banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
20 Ekim 2015 Salı 15:23
Facebook'tan gündemi sarsacak itiraf: Evet takip ediliyor
banner188
banner213
banner230

Facebook, ülke hükümetlerinin bilgi toplamak için kullanıcıları takip ettiği iddialarını doğruladı. Yeni bir uygulama ile artık kullanıcılar izlendiğini görebilecek.

Sosyal medya devi Facebook, hükümetlerin ve gizli servislerin bilgi toplamak için sosyal medya hesaplarını takip ettiği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Facebook, yeni bir düzenlemeyle artık hesabınızın izlendiğini fark edebileceksiniz.

Facebook’tayken bir anda ufak bir pencere açılıp size “Lütfen hesabının güvenliğini gözden geçir” uyarısında bulunacak. Bu uyarıyı aldığınızda hesabınızın izlenip, izlenmediğine emin olabileceksiniz.

"YANİ ADIMLAR ATIYORUZ"

Facebook’un güvenlik Şefi Alex Stamox konu hakkında “Bu günlerde izlendiğinden şüphelendiğimiz hesapların güvenliği için yeni adımlar atıyoruz. Bunlardan birisi izlendiği ya da saldırı altında olduğunu düşündüğümüz hesapların sahiplerini bir mesajla uyarmak.” şeklinde konuştu.

"DEVLET DESTEKLİ AKTÖRLER TARAFINDAN SALDIRI"

Çıkan uyarı mesajında ise “Facebook hesabının ve diğer online hesaplarının devlet destekli aktörler tarafından saldırı altında olduğuna inanıyoruz. Facebook girişindeki onayları aktif hale getirmen hesabına başkalarının erişimini engelleyecektir. Hesabına yeni bir bilgisayar ya da cihazdan bağlanıldığında biz cep telefonuna bir güvenlik kodu göndereceğiz ve bu sayede hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Ayrıca diğer hesaplarınızın güvenliğini de gözden geçirmenizi tavsiye ederiz” açıklamalarına yer verildi.

NASIL ÖNLEM ALINACAK?

Uzmanlar bundan sonra hesabınızın takip edilmemesini istiyorsanız, internette tüm izlerinizi silip yeni bir dijital kimliğe geçmeniz, hatta yeni bir ağdan yeni bir bilgisayarla bağlanmanız gerekebileceğinin altını çiziyor.


http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bilim-teknik/391269/Facebook_tan_gundemi_sarsacak_itiraf__Evet_takip_ediliyor.html

banner229
Son Güncelleme: 20.10.2015 15:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol