banner200
banner222
12 Şubat 2013 Salı 11:35
Evimi, yazlığımı sattım şirketleri kurtaramadım
banner188
banner213
banner230
 17 bin üyesi ile geçtiğimiz yıl 16.1 milyar dolar ihracat yapan İHKİB’in Başkanı Hikmet Tanrıverdi’nin sahibi olduğu Tanrıverdi Yatırım Holding A.Ş, İnci Düğme Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş, İnci Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Tan Motorlu Araçlar Sanayi ve A.Ş. adına yapılan iflas erteleme başvurusunda ilk karar 4 Şubat’ta çıktı. Mahkeme, tedbir kararı ile 4 şirketi alacaklılara karşı koruma altına almış oldu. İflas erteleme kararının kendisi ise yapılacak yargılama sonrası karara bağlanacak.

Bu süreçte Etiler Marmaris’i sattıklarını TGS Dış Ticaret şirketindeki ortaklıktan çıktıklarını anlatan Tanrıverdi toplam borçlarının 50 milyon TL dolayında olduğu belirterek “Söz konusu borcu karşılaşacak varlığımız da bulunuyor” dedi. Banka faizlerinin kendilerini zorladığını anlatan Tanrıverdi “Normalde millete yüzde 10 kullandırıyorlar bize yüzde 19 ile kullandırıyorlar. ‘Geri çek’ diyorsun ‘kapat’ diyorlar. Kapatmaya kapatamıyorsun ihtiyacın var paraya döndürmek zorunda kalıyorsun” şeklinde konuştu.

ÖNCE BALIKÇIYA SATTI, ŞİMDİ DE İSTİFA ETTİ

1 YIL İÇİNDE TOPARLARIZ

Çalışan sayılarını 130 kişiye kadar azalttıklarını anlatan Tanrıverdi: “Tedbir  kararını aldığımız gün bankalara gittim. Borçlarını yapılandırma yoluna gittik. Bankalar da olumlu yaklaşmaya çalışıyor. Borçlarımızı ödemek adına hızlı bir şekilde üretime devam ediyoruz. Bu yaklaşım sürerse 1 sene içerisinde herkesle anlaşırım ve bu koruma tedbirinden çıkmış olurum.”

Bakandan cebim açık mesajı geldi

HEM kamudan hem özel sektörden kendilerine destek mesajları verildiğini anlatan Tanrıverdi, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da kendisine “Telefonum 24 saat açık. Yapabileceğim bir şey varsa yapalım” dediğini aktardı. Tanrıverdi, İHKİB başkanlığına devam edip-edemeyeceği konusunda ise şunları söyledi:  “Ben bu olayı yönetimle de paylaştım zaten 1 yıl sonra da seçimimiz var o seçim sürecine kadar bir sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz. ”
hürriyet

banner229
Son Güncelleme: 12.02.2013 11:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol