banner200
banner235
banner225
16 Nisan 2014 Çarşamba 11:25
Ethem şüpheli vuran polis mağdur
banner188
banner213
banner230

Gezi eylemlerine destek amacıyla 1 Haziran 2013 günü Ankara ’da bir protesto gösterisi yapıldı. Çıkan olaylar nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Devam eden soruşturma dosyasına sunulan polis fezlekesinde, olaylar sırasında polis kurşunuyla ölen Ethem Sarısülük ile ailenin avukatı Kazım Bayraktar’a şüpheli olarak yer verildiği ortaya çıktı. 146 kişinin müşteki/mağdur olarak yer aldığı fezlekede şüpheli sayısı 113 oldu. Fezlekede Ethem Sarısülük 111. sıradaki şüpheli, Avukat Kazım Bayraktar da 112. sıradaki şüpheli olarak yer aldı. Fezlekede 24. sıradaki müşteki/mağdur ise Sarısülük’ü vuran ve halen Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan polis memuru Ahmet Şahbaz oldu.

Şahbaz’ın müşteki olarak ifadesine de yer verildi. Şahbaz’ın, kendisine isabet eden taşlar nedeniyle yaralandığı belirtilen fezlekede, “Tedavisinin ardından kendisine 16 gün istirahat raporu verilmiş, kendilerine saldırarak yaralayan şahıslardan şikâyetçi olduğunu beyan etmiştir” denildi. Radikal'in haberine göre; fezlekede, Sarısülük’ün vurulma anına ilişkin olarak Şahbaz’ın kendini korumak için uyarı ateşi yapmak zorunda kaldığı öne sürülerek şöyle denildi:
“Grubun karşısında tek başına kalması ve kaskı dışında can güvenliğini sağlayabilecek herhangi bir teçhizatının da bulunmaması nedeniyle muhtemel linç girişiminden kurtulabilmek için havaya üç el uyarı ateşi yapmak zorunda kalmış, bu sayede eylemcilerin elinden kurtulmayı başarmıştır. Uyarı ateşi yaptığı esnada eylemci grup tarafından yakın mesafeden atılan çok sayıda taş kendisine isabet etmiştir. Bu esnada saldırgan grubun arasında bulunan Ethem Sarısülük’ün yere düştüğü gözlemlenmiştir.”

Cumhuriyet

banner229
Son Güncelleme: 16.04.2014 11:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol