banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
30 Mart 2016 Çarşamba 17:32
Erzurum'daki 'DAEŞ-El Kaide-El Nusra' davası başladı
banner188
banner213
banner230

ERZURUM

Erzurum'da, yıldırı örgütleri DAEŞ, El Kaide ve El Nusra'ya organ oldukları iddiasıyla haklarında 5 yıldan 10 yıla derece hapisle cezalandırılmaları istemiyle dava oluşturulan 10'u vakfedilmiş 19 sanığın yargılanmasına başlandı.

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde tanıdık duruşmaya, vakfedilmiş sanıklar Abdulkadir Şimşek, Yunus Dinçkan, Kubilay Erçel, Yahya Demir, Rıfat Esen, Ahmet Çelebi, Muhammed Emre Eser, Ercan Boztaş, Adem ve Emrah Araci, tutuklanmadan yargılanan Fuat Karademir, Mustafa Nurullah Çekiç, Orhan Polat, Muhammed İşler, Samet Çanğa, Murat Akkuş ve Alibey Tursun ile avukatları katıldı.

Kimlik tespiti yapılmasının arkası sıra savca okunarak, dahil olan sanıkların savunmaları alındı. Sanıklar, ifadelerinde üzerilerine ertelenmiş suçlamaları ikrar etmedi.

Bir tahliye, ortak tevkif

Mahkeme heyeti, maznun ifadelerinin dinlenmesinin arkası sıra vakfedilmiş sanıklardan Ahmet Çelebi'nin tahliyesi ve diğerlerinin bulunan hallerinin devamına değişmeyen verdi. Heyet, tutuklanmadan yargılanan Alibey Tursun'un ise 'diğer sanıkları dışarıda etkileyerek şimdi eski beyanlarını değiştirmelerini sağlamış olduğu anlamında oluşan orgazm zımnında tutuklanmasını kararlaştırdı.

Duruşmaya katılmayan 2 sanığın ahir oturumda anık edilmesine de değişmeyen verici murafaa heyeti, duruşmayı erteledi.

Muhabir: Muhammet Mutaf

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 30.03.2016 17:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol