banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
28 Mayıs 2016 Cumartesi 20:52
Erdoğan ve Yıldırım Dürümlü'de katledilenlerin yakınlarını ziyaret etti
banner188
banner213
banner230

DİYARBAKIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, PKK'lı teröristlerin Dürümlü mezrasında gerçekleştirdiği katliamda yakınlarını kaybeden kadınlarla görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile Tanışık köyüne gelen Emine Erdoğan, Semiha Yıldırım ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 12 Mayıs gecesi teröristlerce 15 ton patlayıcı yüklü kamyonun infilak ettirildiği katliamda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Tanışık Köyü Muhtarı Bayram Yaman'ın evinde, saldırıda yakınlarını kaybeden kadınlarla bir araya gelen Erdoğan, Yıldırım, Kaya ve Karaaslan, patlamada oğlu ve torununu kaybeden Saniye Yaman, oğlunu kaybeden Kezban Yaman, üç oğlu ve bir torununu kaybeden Muhterem Yaman'ın da aralarında bulunduğu köydeki katliam mağduru tüm kadınlarla görüştü, acılarını paylaştı.

Katliamdan duydukları üzüntüyü belirten Bakan Kaya, yaraları sarmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, "Allah yardımcınız olsun. Allah sizlere sabır versin. Masum insanlardı." dedi.

Dürümlü katliamı

Bingöl'ün Genç ilçesinde, gasbettikten sonra 15 ton patlayıcı yükledikleri kamyonu 12 Mayıs gecesi Yenişehir ilçesi Tanışık Mahallesi'ne getiren PKK'lı teröristlerle, durumlarından şüphelenen köylüler arasında tartışma yaşanmış, vatandaşların, köylerine almak istememesi üzerine teröristler, kamyonla Dürümlü mezrasına doğru hareket etmiş, köylülerce takibe alındığını ve kaçamayacaklarını anlayan PKK'lı teröristler, patlayıcı yüklü kamyonu Dürümlü mezrası girişinde infilak ettirmişti.


Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 28.05.2016 20:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol