banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
30 Mayıs 2016 Pazartesi 13:22
Erdoğan, TÜRGEV'in olağan genel kurulunda konuştu
banner188
banner213
banner230

"Maddi ve maddevi eğitim konusunda, savrulan gençler olduğunuzu görüyoruz, biliyoruz" diyen Erdoğan, "Bu gençlerin bir kısmını bölücü terör örgütü devşiriyor, kullanıyor, zehirliyor ve onları acı bir akıbete doğru sürüklüyor. Bugün dağlara giden gençler varsa, işte bu şuurdan nasibini almadığı için gidiyor. Onların gidişini durduracak bir birikime altyapıya ihtiyaç var.
Aynı şekilde DAEŞ gibi dinimizi istismar eden terör örgütlerinin ağına düşen gençlerimiz var. Bunlar bakıyorsunuz inancı olan gençler. İnancı var ama şuuru yok. Bakıyorsunuz bir de uyuşturucu, kumar, çeşitli dünyevi zevkler hatta teknoloji bağımlısı gençler de var" dedi.

" ZÜRRİYETİMİZİ ARTIRACAĞIZ, NESLİMİZİ ÇOĞALTACAĞIZ"

"Tek bir evladımızın bile zayi olmasına gönlümüz razı olmaz" diyen Erdoğan, "Bu konuda TÜRGEV'e çok önemli görevler düşüyor" diye konuştu. Erdoğan, "Vakıf hizmeti nefsi tatmin etme değil, nefsi terbiye etme yeridir. Vakıf hizmeti dünyaya değil ukbaya yapılan yatırımdır" ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:"Pek çok kuruma ihtiyacımız var. Çünkü önümüzde 79 milyonluk bir Türkiye ile birlikte medeniyet ve tarih ortaklığı içinde olduğumuz milyarlarca insan bulunuyor. Ve açık söylüyorum zürriyetimizi artıracağız, neslimizi çoğaltacağız.
Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayışın içinde olamaz. Rabbim ne diyorsa, peygamberimiz ne diyorsa biz o yolda gideceğiz. Buna bakacağız. Ve bunun içinde birinci derecede görev annelerdir. Neslin asıl sahibi annelerdir".

Kaynak: DHA

Son Güncelleme: 30.05.2016 13:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol