banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
15 Kasım 2015 Pazar 12:43
Erdoğan'dan işverenlere: Biraz az kazanın
banner188
banner213
banner230

G-20 Liderler Zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıyla başladı. İş 20 ve Emek 20 Oturumu'nda konuşan Erdoğan, işverenlere seslenerek, "Biraz az kazanın, kazandıklarınızı dar gelirlilerle paylaşın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Zirvesi'nin resmi açılışı öncesinde İş 20 ve Emek 20 Oturumu'nda konuştu. Konuşmasında işverenlere seslenen Erdoğan, "Biraz az kazanın, kazandıklarınızı dar gelirlilerle paylaşın" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Etkin ekonomi ve istidam politikalarının uygulanabilmesi için işçi işveren arasında güçlü bir sosyal diyaloğun tesis edilmesi şarttır.

Bunun G-20 çerçevesinde başarılabilmiş olması sevincidir.

Türkiye, güçlü sürdürülebilir ve dengeli büyümeye kapsayıcılığı da dâhil ettik. Büyüme sadece rakamlardan ibaret değildir. Büyümenin kalitesi ve niteliği de önemlidir. Toplumdaki tüm kesimlerin, refah artışından pay almaları gerekiyor.

Biz kapsayıcılığı daha fazla kaliteli istihdam oluşturulması eşitsizliklerin giderilmesi olarak görüyoruz. Sizler de İş20 ve Emek20 olarak yaptığınız çalışmalarda kapsayıcı büyümeyi benimseyerek G20'ye katkılarınızı sundunuz. 

Alın terini kutsal gören, emeğin karşılığının zamanında verilmesini emreden bir medeniyetin mensupları olarak bu konu bizim için çok önemli. Türkiye olarak başarılı sonuçlar elde ettiğimizi ifade etmek isterim.  Asgari ücrette ve ortalama ücretlerde ciddi artışlar kaydettik.http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/419013/Erdogan_dan_isverenlere__Biraz_az_kazanin.html

banner229
Son Güncelleme: 15.11.2015 12:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol