banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
11 Mart 2016 Cuma 13:22
Erdoğan'a hakaret şüphelisine, mahkemeden 3 caddeye giriş yasağı!
banner188
banner213
banner230

Bunu uymaması halinde tutuklanacağı belirtilen gayrimenkul eksperi Melike Kara, mahkemenin kararının iş yapmasını engellediğini söyledi. 24 Şubat tarihinde Birleşik Haziran Hareketi Sakarya Meclisi üyesi yaklaşık 70 kişilik grup, Adapazarı'nın en işlek caddesi Çark Caddesi'nde hükümeti protesto etmek için yürüyerek, basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını gayrimenkul eksperliği yapan Melike Kara okudu. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Melike Kara hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' iddiasıyla Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine savcılıkta ifade veren Melike Kara savunmasında, Türkiye'nin yönetim biçimi ve yaşanan hukuksuzluklardan herkesin etkilendiğini, buna dikkat çekmek için basın açıklaması yaptıklarını söyledi.

'SUÇTA TEKERRÜR TEHLİKESİ'

Savcı tarafından Nöbetçi Sakarya 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Melike Kara hakkında mahkeme 1 Mart tarihinde verdiği kararda şöyle dedi: 'Dosyadaki delillerden suçta tekerrür tehlikesinin bulunması dikkate alındığında, soruşturma aşaması sonuçlanıp iddianame düzenlenip kovuşturma aşaması başlayıncaya kadar şüphelinin halkın toplu halde bulunduğu Adapazarı Atatürk Bulvarı, Kentpark ve Çark Caddesi'ne gitmemesi şeklinde adli kontrol önleminin uygulanmasına, şüphelinin adli kontrol önlemine geçerli bir mazereti olmaksızın ve de isteyerek uymaması durumunda şüpheli hakkında hükmedilecek hapis cezasının süresi ne olursa olsun yetkili yargı merciince hemen ve derhal tutuklanabileceğinin ihtarına.' 

'İŞİMİ YAPAMIYORUM'

Mahkemenin kararı ile basın açıklamaları ve yürüyüşlerin yapıldığı yerlere gitmesi yasaklanan Melike Kara, karar nedeniyle işini yapmakta zorlandığını belirterek, 'Gayrimenkul ekspresi olduğumdan dolayı bankalarla çalışıyorum. Bu karar yüzünden Atatürk Bulvarı ve Çark Caddesi'nin kesiştiği yerde bulunan Adapazarı Belediyesi'ne bile gidemiyorum' dedi. Melike Kara olayın kişiselleştirilmemesi için fotoğraf ve görüntü çekilmesini istemeyerek, 'Karar ortada. Söyleyecek fazla bir söz de yok' diye konuştu.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 11.03.2016 13:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol