banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
23 Mayıs 2016 Pazartesi 16:37
ePTTAVM yurt dışına açılıyor
banner188
banner213
banner230

ANKARA - Arife Yıldız Ünal

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, ePTTAVM'nin yurt dışına açılım faaliyetlerinin sürdüğünü ifade ederek, Türk malı kullanan Kosova, Arnavutluk, Ürdün, Azerbaycan, İran, Gürcistan, Bulgaristan ve Romanya gibi ülkelerde posta idareleriyle iş birliği için çalıştıklarını belirtti.

Bozgeyik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müşterilerin, farklı sektörlerdeki markalara tek bir platform üzerinden erişebildiği "epttavm.com"un açılışının 17 Mayıs 2012'de gerçekleştirildiğini, bu kapsamda 900'den fazla firmanın 2 milyondan fazla ürününün satışa sunulduğunu söyledi. Bozgeyik, "ePTTAVM üzerinden yapılan toplam ürün ve hizmet satış cirosu her geçen yıl artıyor, önümüzdeki yıllarda rekabetçi ve bilinir olma yolunda adımlarımız olacak. ePTTAVM'nin milli bir online pazar yeri olarak lider olması için her sahada atılımlarımız olacak. Bu yıl sonu itibarıyla ePTTAVM üzerinden yapılan toplam ürün ve hizmet satış cirosunda geçen yıla göre önemli ölçüde artış hedefliyoruz" dedi.

ePTTAVM'nin yurt dışına açılım çalışmaları kapsamında özellikle Türk malı kullanan Kosova, Arnavutluk, Ürdün, Azerbaycan, İran, Gürcistan, Bulgaristan ve Romanya gibi ülkelerde posta idareleri ile PTT arasında belli işbirliklerinin olduğunu ifade eden Bozgeyik, karşılıklı iş birliklerine yönelik ve ödeme sistemleriyle ilgili çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 23.05.2016 16:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol