banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
06 Ekim 2016 Perşembe 12:17
Engelliler üretiyor 50 ülke giyiyor
banner188
banner213
banner230

KOCAELİ-Kadir Yıldız

Avrupa Birliği (AB) fonları ve İŞKUR'un desteğiyle Kocaeli Sanayi Odası (KSO) bünyesinde kurulan merkezin konfeksiyon bölümünde çalışan 70 engellinin ürettiği ürünlerle ülke ekonomisine yılda 5 milyon avro katkı sağlanıyor.

Merkezin Genel Müdürü Hüsnü Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 yıldır merkezin ülke ekonomisine katkı sunduğunu belirterek, ağırlıklı olarak konfeksiyon ürünleri imal ettiklerini söyledi.

Konfeksiyon ürünlerinin tamamını ihraç ettiklerini aktaran Bayraktar, "Engelli personellerimizle ihracata katkı yapıyoruz, ülke ekonomisine katma değer sağlıyoruz. Yıllık 400-450 bin ürün imalatı gerçekleştiriyoruz. Bundan da ülke ekonomisine yıllık yaklaşık 5 milyon avro katkı sağlıyoruz. Şu anda ürünleri Avrupa'da Hollanda'ya gönderiyoruz. Ürettiğimiz ürünler Hollanda üzerinden yaklaşık 50 ülkeye gönderiliyor. Engelli kardeşlerimiz kaliteli ürün üretiyor. Ekonomik anlamda da değer buluyor." şeklinde konuştu.

Merkezin mantar, meyve ve sebze yetiştiriciliğiyle arıcılık gibi bölümlerinin de bulunduğa değinen Bayraktar, bu alanlarda da 20 engellinin istihdam edildiği bilgisini verdi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 06.10.2016 12:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol