banner200
banner222
04 Nisan 2016 Pazartesi 11:36
Emlak Zengini ‘Yaşlandın’ Diyei Aldattı. Tazminata Ödemeye Mahkum Oldu
banner188
banner213
banner230

 Mahkeme, yaşları 68 ve 60 olan çifti boşarken, davacı kadına aylık 7 bin lira da nafaka ödenmesine karar verdi. Davacı kadın, boşanma kararından sonra şimdi de, 50 milyon liralık gayrimenkulü olduğu belirtilen eşine karşı mal paylaşım davası açmaya hazırlanıyor.Mustafa-Hülya A. çifti 42 yıl önce evlendi. Tekirdağ Çerkezköy’de yaşayan çiftin 3 çocukları oldu. Hülya A. (60) ev işleri ve çocuklar ile ilgilenirken eşi ticaret yaptı. Zamanla işlerini büyüten Mustafa A. (68), emlak ve oto alım satımı yapmaya başladı. Özellikle son 10-12 yıl içinde ciddi bir servet edinen Mustafa A., bir süre önce başka bir kadın ile görüşmeye başladı. 


‘Sen Yaşlandın, Seni Kadın Olarak Görmüyorum Artık; Tabi Ki Aldatacağım’
Eşinin hareketlerinden şüphelenen Hülya A., durumu sorduğunda aldığı yanıt “Sen yaşlandın, seni kadın olarak görmüyorum artık; tabi ki aldatacağım” şeklinde oldu. Bu söz üzerine A. çifti tartışmaya başladı. İddiaya göre, Mustafa A. eşine şiddet uygulayarak evden çıkardı. Kapının önüne konulan Hülya A. ertesi gün valizini alarak İstanbul Bahçelievler’deki evine geldi. Hülya A., yaşadığı olay sonrası Ocak 1974'te evlendiği eşinden boşanma kararı aldı. Boşanma dava dilekçesi Aralık 2013’te Bakırköy Aile Mahkemesi’ne verildi.
Gayrimenkul Zengini
Mahkemeden, boşanma kararı verilmesi istenirken, Hülya A.'ya 5 milyon maddi, 5 milyon TL de manevi tazminat ödenmesi istendi. Dava başvuru dilekçesinde ayrıca, davacı kadına 20 bin lira da aylık nafaka ödenmesi talep edildi. Başvuru dilekçesinde 3 çocuk büyüten Hülya A.'ya yönelik, kocasının söylediği öne sürülen “Ben olmadan bir hiçsin, zavallısın, ne zaman yakamdan düşeceksin” sözlerinin ruhsal çöküntüye yol açtığı kaydedildi. Dilekçede, Mustafa A.'nın aylık 60-70 bin liralık bir gelirinin olduğu, asgari 50 milyon lira değerinde 57 gayrimenkulünün bulunduğu kaydedildi.
‘İçkisi Yok, Kumarı Yok’ Savunması
Mustafa A. adına mahkemeye sunulan savunma dilekçesinde ise, davanın reddi istendi. Dilekçede, Mustafa A.'nın eşini sevdiği, boşanmak istemediği kaydedildi. Dilekçede, ‘aldatma’ iddiasının ise gerçeği yansıtmadığı kaydedildi. Dilekçede Mustafa A. adına özetle “Bu saatten sonra kimse ile evlenmez. İçkisi yok kumarı yok. Eşini de hiç parasız bırakmadı. Birlikte olduğu iddia edilen G.Ö. isimli kadınla da, emlak işi yaptığı için tanışmış. Aldatma söz konusu değil, boşanma talebi reddedilsin” denildi.


Evin Temizlikçisinden ‘Banyoda Kadın Saçı Gördüm’
Davaya bakan Bakırköy 9. Aile Mahkemesi, tarafların talep ve delillerini aldıktan sonra, davacı kadının gösterdiği tanıkları da dinledi. Tanıklar, Mustafa A.'yı başka bir kadınla gördüklerini söyledi. Ailenin evinde temizlik yapan Z. Ü. ise, Bahçelievler’deki evin banyosunda sarışın bir kadına ait saç teli gördüğünü anlattı.


600 Bin Maddi, 400 Bin Lira Da Manevi Tazminat Ödeyecek 
Mahkeme, “fiilen bitmiş bir evliliği hukuken sürdürmenin gereği yok” diyerek 42 yıldır evli olan çiftin boşanmasına karar verdi. Gerekçeli kararını geçtiğimiz günlerde açıklayan mahkeme, Hülya A.'ya aylık 7 bin lira nafaka ödenmesine hükmetti. Mahkeme ayrıca, davacı kadına 600 bin maddi, 400 bin lira da manevi tazminat ödenmesine karar verdi.


Mal Paylaşımını Davası Da Açılacak
Hülya A.'nın avukatı Zafer Tunca, mahkemenin belirlediği tazminat tutarının önemli olduğuna işaret etti. Av. Tunca, boşanma kararının çıkması ile birlikte, yeni bir dava daha açmaya hazırlandıklarını kaydetti. Av. Tunca, yeni davada malların paylaşımını isteyeceklerini kaydetti.
haberahali
banner229
Son Güncelleme: 04.04.2016 11:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol