banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
20 Aralık 2015 Pazar 15:36
'Emekliler ayda 250 lira ödeyerek ev sahibi olacak'
banner188
banner213
banner230

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, TOKİ işbirliğiyle hayata geçirilmesi planlanan proje gereği, emeklilerin ayda 250 lira ödeyerek ev sahibi olmalarının sağlanacağını bildirdi.

Ak Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Hotar'ın Bayraklı ilçesinde Gökkuşağı Emekliler Derneğinin açılışına katıldığı bildirildi.

Konuşmasında, emeklilerin uygun ödemelerle konut sahibi olması için proje hazırladıklarını belirten Hotar, TOKİ işbirliğiyle hayata geçirilmesi planlanan proje gereği, emeklilerin ayda 250 lira ödeyerek ev sahibi olmalarının sağlanacağı bilgisini aktardı.

Hotar, "Aynı zamanda 65 yaş aylığı alan yaşlılarımızın aldığı ücret 145 liradan 200 liraya çıkarılacak. Yaşlılarımız kimin yanında nerede yaşarsa yaşasın bundan sonra maaşlarında kesinti, duraksama ve engelleme olmayacak, bunun için gerekli düzenlemeleri de yapıyoruz" ifadesini kullandı.

Bağkur emeklisinin aylıklarından Sosyal Güvenlik Destek Primi Kesintisini tamamen kaldıracaklarını bildirilen Hotar, bireysel emeklilik sisteminde "otomatik katılım sistemi" pilot çalışma sonuçlarının esas alınarak ülke genelinde yaygınlaştırılmasının hedeflendiğine işaret etti.

Hotar, temmuz ayında SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşlarında rutin artışın yanında düzenleme de yapılacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Düzenleme kapsamında rutin artış sonrası maaşları bin liranın altında kalan SSK ve Bağkur emeklilerimize seyyanen 100 lira zam yapacağız. Bin lira ile bin 100 lira arasında olan emeklilerin maaşını da bin 100 liraya tamamlayacağız. Bu artıştan emeklilerimizin yaklaşık yüzde 60'ının istifade etmesini sağlayacağız."

Anadolu Ajansı
banner229
Son Güncelleme: 20.12.2015 15:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol