banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
28 Şubat 2016 Pazar 12:27
Elitaş: 2016 ihracatımız 155 milyar dolar olacak
banner188
banner213
banner230

Kayseri Valiliği'ni görüşme fail Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, TBMM'de başlayan 2016 yılı bütçe görüşmelerinin 13 günce maraton peşi sıra tamamlanacağını anlatırken, Türkiye’nin 2016 yılı umumi ihracat ücreti tahminin 155 milyar dolar, gezim gelirlerinin özellikle iktisap etmek kıl payı işlev ihracatı hedeflerinin ise 2023 yılı sonu düşüncesince 150 milyar dolar bulunduğunu söyledi. Elitaş, "Hizmet sektöründe şita turizmi de ehemmiyetli arazi tutmaktır. Turizmde çeşitliliği tasarruf etmek düşüncesince şita turizmini de yabancılara sunacağız. Ticari faaliyetlerimizi de artıracağız" diye konuştu

"KILIÇDAROĞLU KOMİSYONA TEMSİLCİLERİNİ GÖNDERSİN"

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile beraberce TBMM’de 3.5 sene beraberce kol başbuğ vekilliği yaptığını hatırlatarak, şöyleki bitmeme etti:

"TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın tamamı tümen liderlerine bulunduğu kabil CHP liderine de varakpare yazması olağandır. Masaya oturup, kalkınmak CHP’nin gelenekleri arasındadır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, rastgele obje TBMM’de Anayasa Komisyonu&nda konuşulmak kıl payı partisinin temsilcilerini baştan komisyonda görevlendirsin. Bunu da dakika Kayseri’ye yapacağı ziyarette check etsin."

Ekonomi Bakanı ve Kayseri mebus Mustafa Elitaş, ev sahibi kendisine Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve emektar bakan, Kayseri mebus Taner Yıldız ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Ak Parti Kayseri il başkanı Cahit Özden ile beraberce Valilik, Büyükşehir, Ak Parti ve Erciyes dağı ziyaretlerini ‘Ekonomik olsun’’ sanarak 38 BB 001 plakalı yağız ortak minibüsle yaptırdı.

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 28.02.2016 12:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol