banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
09 Mart 2016 Çarşamba 15:22
Elektrikli oto sayısı 4 yılda 17 milyonu bulacak
banner188
banner213
banner230

Elektrikli araç ve süt motorunun birlikte pil yahut yalıtım motoru da içeren hibrit araçların satışının, 2020 yılına denli evren genelinde 17 milyon tam sayı bulacağı belirtildi.

Juniper Research araştırı şirketinin tutanağına göre, elektrikli taşıt üreticilerinin vasıtaların menziline odaklanması, bu kimse vasıtaların satışını ve kullanılmasını müspet yönde etkileyecek.

Benzin ve mazotlu araçlarla yarışabilmek hesabına elektrikli ve melez vasıtaların gidişat mesafesinin artırılmasına evleviyet sağlayan yetiştirici şirketler sayesinde, 2020'de yollarda 17 milyon elektrikli ve melez taşıt olacak.

ABD sektörde başı çekiyor

Raporda, elektrikli ve melez vasıtaların satı rakamları, ikinci kere yükleme gerektirmeden gidişat mesafesi ve firmaların plan bazında planladıkları yenilikler cezaevi uğrunda bulundurularak, sektörde önde mevrut üreticiler de sıralandı.

Satış sayıları ve rakiplerine uyarınca yüksek gidişat mesafesi yardımıyla ABD'li Tesla firması önceki tam toprak alırken, Alman BMW ve Japon markası Nissan onu izledi. Sıralamaya göre, ABD'li taşıt üreticileri Chevrolet ve Ford da önceki beşte toprak aldı.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 09.03.2016 15:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol