banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
21 Mayıs 2016 Cumartesi 12:17
Dürümlü katliamında yaralanan Özçelik: 'Gözlerimi istiyorum'
banner188
banner213
banner230

Diyarbakır'ın Dürümlü mezrasında PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen 16 kişinin hayatını kaybettiği katliamda yaralanan Fatma Özçelik, görme yetisini kaybetme riski ile karşı karşıya.

Dürümlü mezrasında 12 Mayıs gecesi terör örgütü PKK mensuplarının 15 tonluk patlayıcı yüklü kamyonu infilak ettirdiği patlamada yaralanan 23 kişiden biri olan 4 çocuk annesi Özçelik, kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

Evi yıkıldığı için eşi ile akrabalarının yanına yerleşen Özçelik, katliamın gerçekleştiği gece yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

"En küçüğü iki yaşında dört çocuğumla ölümden döndük. Patlamanın etkisiyle yüzüm adeta parçalandı." diyen Özçelik, yüzüne onlarca dikiş atıldığını belirtti.

Özçelik, yaralandığında çok kan kaybettiği için sıcak havaya rağmen üşüdüğünü ifade ederek, "Silah seslerini duyup pencereden dışarıya bakmak istedim. Patlama sesini duyduktan sonrasını hatırlamıyorum. Patlamadan sonra kendime geldiğimde hiçbir şey görmüyordum. Çocuklarımın yardımı ile evden çıktım." dedi.

"Gözlerimi istiyorum"

Özçelik,"Gözlerimi istiyorum. Yüzüme cam parçaları değmiş. Hastanede ilk olarak doktorlara 'görebilecek miyim?' diye sordum. Allah'a şükürler olsun görüyorum ama hiçbir şey seçemiyorum. Görme kaybı yaşıyorum. Patlamada evim yıkıldı, dört çocuğumla sokakta kaldım ama en çok gözlerimin zarar görmesine üzüldüm. Çocuklarım başka bir köyde, annemin yanında. Her birimiz bir tarafa dağıldık. Allah bunu yapanlara hakkımızı bırakmasın." diye konuştu.

Olay

Bingöl'ün Genç ilçesinde gasbettikten sonra 15 ton patlayıcı yükledikleri kamyonu 12 Mayıs gecesi Yenişehir ilçesi Tanışık Mahallesi'ne getiren PKK'lı teröristlerle, durumlarından şüphelenen köylüler arasında tartışma yaşanmış, vatandaşların, köylerine almak istememesi üzerine teröristler, kamyonla Dürümlü mezrasına doğru hareket etmiş, köylüler tarafından takibe alındığını ve kaçamayacaklarını anlayan PKK'lı teröristler, kamyonu Dürümlü mezrası girişinde infilak ettirmişti.

16 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin yaralandığı patlamanın şiddeti kentin birçok ilçesinde hissedilmiş, olay yerinde yaklaşık 20 metre genişliği ve 4 metre derinliğinde çukur oluşmuştu.

Cesetlerin parçalanması ve geniş bir alana yayılması nedeni ile 13 kişinin kimlik tespiti ancak DNA sonucunda belirlenmiş, PKK'nın gerçekleştirdiği saldırı, 36 çocuğun yetim, 8 kadının da dul kalmasına neden olmuştu.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 21.05.2016 12:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol