banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
11 Mart 2016 Cuma 18:38
'Dünya zor bir süreçten geçiyor'
banner188
banner213
banner230

ŞANLIURFA

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 'Bölgemiz, coğrafyamız ve evren zor bir süreçten geçiyor. Bilhassa budun kendisine hayattaki mazlumların, mağdurların yaralarını sarmaya çalışırken özlük evimizde de teessürat yaşamaya başladık' dedi.

Görmez, Şanlıurfa'da bir otelde planlı 'Kur'an Kursu Öğreticileri İstişare Toplantısı'nda, Güneydoğu'da yaşanmış olan hadisat dolayısıyla alanda fariza işleyen kült görevlileriyle bir araya gelmiş şekilde istişarede bulunduklarını söyledi.

'Irkçılık ortadan kaldırmakta en zorlanılan ideoloji'

Son aylarda Güneydoğu'daki vakalarda milletin herhangi bir ferdini yürekten yaralayan üzüntüler yaşandığını, birçok çocukların martir verildiğini, birçok evlerin yıkıldığını ve birçok şahısların da konutlarını bırakma geçirmek durumunda kaldığını tamlayan Görmez, şu şekilde konuştu:

'Bölgemiz, coğrafyamız ve evren zor bir süreçten geçiyor. Bilhassa budun kendisine hayattaki mazlumların, mağdurların yaralarını sarmaya çalışırken özlük evimizde de teessürat yaşamaya başladık. Biz de bu alanlarda fariza işleyen kült görevlileriyle önceki kendisine Mardin'de danışma toplantıları başlatarak onları dinledik. Geleceğimizi elbette nesir edeceğimizi konuştuk, sonraları bir kısmıyla da Van'da danışma yaptık.'

Görmez, ırkçılığın, insanlığın ortadan kaldırmakta en baş döndürücü zorlandığı güzel ideolojilerden bir tanesi olduğuna ayraç etti.

Muhabir: Müslüm Etgü

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 11.03.2016 18:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol