banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
11 Mart 2016 Cuma 21:37
'Dünya markaları yaratmaya devam etmeliyiz'
banner188
banner213
banner230

DENİZLİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, 'Hükümet şekilde en iri hedeflerimizden birisi kırsalda tarımla uğraşan gençlerimize iane ederek, üretimde devamlılığı sağlamaktır' dedi.

Ramazanoğlu, Denizli Kongre ve Kültür Merkezi Fuar Alanı'nda bu sene 12'ncisi planlı Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nı görüşme etti.

Burada beraberindeki heyetle stantları yegâne hiç gezen Ramazanoğlu, namına ağırlama edilen sütten içerek, adının yazılmış bulunduğu künefeye şerbetini döktü. Protokol üyeleri ve matbuat mensuplarına künefe ikramında mevcut Ramazanoğlu, peşi sıra Türk inşası traktöre binerek foto çektirdi.

Bakan Ramazanoğlu elan sonraları katılmış bulunduğu 'Çal Bağcılık Kursu' şehadetname üleştirme töreninde meydana getirdiği konuşmada, fuar dalında değişen, büyüyen ve gelişen Türkiye'nin çelimli vizyonunu görmekten duyduğu mutluluğu tabir etti.

'Markalar yaratmaya devam etmeliyiz'

Ülkenin herhangi ortak bölgede bulunduğu üzere ekincilik ve hayvancılık sektöründe de kılavuz gemisi diyar olma önünde ağırbaşlı çabalar sarfiyat ettiğini ve ehemmiyetli adımlar attığını tamlayan Ramazanoğlu, ekincilik sektörünü kalkındırmadan Türkiye'yi kalkındıramayacaklarını, ülkenin çelimli ekonomisiyle lüzum dünyada gerekse bölgesinde gösteriş manken diyar biçimine geldiğini kaydetti.

Ramazanoğlu, konuşmasını şu biçimde sürdürdü:

'Toplumsal refahın sağlanması düşüncesince çelimli ortak ekonomiye erbap kazanmak gerekmektedir. Sektörde iri kazanmak düşüncesince çabucak istihsal kılmak yetmiyor. Ürettiğimiz ürünleri enfazla biçimde pazarlamak, işlemek, tüketiciyle buluşturmak zorundayız. Yeni pazarlar peyda etmek düşüncesince marka değerler yaratmak, kaliteyi artırmak, fuarlar düzenli geçirmek gerekiyor. Fuarlar sebebiyle müstahsil ve sanayici, ürününü dünyanın ciharıyek kısmına marketing olanağı bulur. Firmalarımızın markalar yaratması, bedel oluşturması, ürünün evren pazarına sunulmasında dirimsel ehemmiyet taşımaktadır. 2023 senesinde dünyanın en iri 10 ekonomisinden birisi olmayı hedefliyorsak eğer, evren markaları yaratmaya devam etmeliyiz. Bu hedeflere erişmek tabii siz kıymetli üreticilerimiz, sanayici ve iş adamlarımız, iş kadınlarımızla muhtemel olacaktır.'

Muhabir: Sebahatdin Zeyrek

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 11.03.2016 21:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol