banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
19 Mart 2016 Cumartesi 18:58
Dolarda artış sinyali arttı
banner188
banner213
banner230

Doların arkası peşine üçüncü haftalık düşüşü, ABD parasındaki kilo vermenin bir tomar olduğuna bağlı sinyal veriyor.

ABD parası ehemmiyetli paraları karşısında geçtiğimiz yılki kazançlarının peşi sıra bu ay tamamının karşısında bedel kaybetti.
 
Doların ivmesini izlem eden RSI göstergesi, Fed'in tasarruf temposunu yavaşlatmasıyla, dört senenin uç noktasına geldi.

'Buna şaşırıyorum'

ABD Doları, çelimli konuşu nema ve tasarruf beklentisiyle, geçtiğimiz dü sene süresince bir çok çok kaslı ve gelişen etraf parasından elan güzel başarım gösterdi.
 
New York'ta Bank of Montreal döviz stratejisi ünitesi toptan yöneticisi Greg Anderson, "Piyasanın Fed'in artırıma gitmesine müteveccih fideist elan da azaldı, ve ego buna şaşırıyorum. Piyasanın doları terketmesi düşüncesince daha baş döndürücü erken" dedi. 

Güç kaybetti

Doların 10 ehemmiyetli dünyalık karşısındaki kıymetini izlem eden Bloomberg Dolar Spot Endeksi, Cuma haset Haziran'dan bu yana tanıdık en düşüt seviyeye geldi. RSI işareti 17 Mart'ta 2012'en buyana en düşüt bulunan 24.7 seviyesine geldi. Teknik analistlere mucibince 30 düzeyinin altındaki RSI göstergesi, kilo vermenin baş döndürücü bir tomar bulunduğunu ve sıçrama olabileceğini ayraç ediyor.
 
Dolar bu hafta euro karşısında yüzdelik 1 düşerek 1.1270 seviyesine geriledi ve yen karşısında yüzdelik 2 çelim kaybederek 111.35 düzeyinden prosedür gördü
 

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 19.03.2016 18:58
Anahtar Kelimeler:
ArtışArttıSinyaliDolarda
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol