banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
16 Haziran 2016 Perşembe 16:04
Dolandırıcıların son yöntemi 'pes artık' dedirtti
banner188
banner213
banner230
İzmir'de kendilerini polis olarak tanıtan şahıslar, 75 yaşındaki Fadime Kırar’ı 15 gün boyunca arayarak, “Evini ve yazlığını eşyalarıyla birlikte sat. Devlet artık yaşlıların evini sattırıp parayı devlet kasasına koyuyor. Sen yaşlısın, kendini koruyamazsın. Devlet arkanda” dedi. Her şeyi satıp elini öptürerek parayı dolandırıcılara teslim eden Kırar, dolandırıldığını ise iyi niyeti sayesinde anladı.


Akıllara durgunluk veren dolandırıcılık olayı İzmir’de yaşandı. İzmir’in Balçova ilçesinde tek başına yaşayan 75 yaşındaki Fadime Kırar, kendisini 15 gün boyunca arayan sahte polislerin “Evini ve yazlığını eşyalarıyla birlikte sat. Devlet artık yaşlıların evini sattırıp parayı devlet kasasına koyuyor. Sen yaşlısın kendini koruyamazsın. Devlet arkanda” sözlerine inanarak eşyalarıyla birlikte Balçova’daki evini ve Menderes ilçesindeki üç katlı yazlığını iki ayrı kişiye toplam 400 bin TL’ye sattı. Yaşlı kadın, parayı da elini öptürerek polis sandığı dolandırıcılara teslim etti.


TELEFONU TESLİM ETMEYE GİDİNCE UYANDI


Sahte polislerin, devletin artık yaşlıların evlerini sattırdığını ve paranın da devlet kasasına konularak yaşlılara ölene kadar bakacağını söylediğini belirten talihsiz kadın, şimdi dolandırıcıların ortaya çıkmasını bekliyor. Dolandırıcılarla 15 gün boyunca kendisine verdikleri yeni bir telefonla görüştüğünü belirten Kırar, şahısların dolandırıcı olduğunu ise yine iyi niyeti sayesinde öğrendi. Parayı teslim ettikten sonra dolandırıcıların kendisine verdiği telefonu teslim etmek için emniyete giden Kıran, gerçek polislerle konuşunca dolandırıldığını anladı.
 

http://www.hurriyet.com.tr/dolandiricilarin-son-yontemi-pes-artik-dedirtti-40118206

banner229
Son Güncelleme: 16.06.2016 16:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol