banner200
banner235
banner225
05 Eylül 2013 Perşembe 01:32
Doktorların Abe Sulukule çingenesi hapis getirdi!
banner188
banner213
banner230

İki doktor arasında yaşanan garip kavganın garip davasının ilk duruşması göründü. Sulukule Çingenesi dediği için doktor arkadaşına dava açan doktor, davayı kazandı.  Sulukule Çingenesi diye hakaret eden doktora mahkeme 3 aydan 2 yıla kadar hpis istiyor.

Hastanedeki bir meslektaşı hakkında 'Sulukule çingenesi' ifadesini kullanan doktor hakkında 2 yıl hapis cezası istendi.İstanbul Fatih ’te bulunan özel bir hastanede görev yapan 2 kadın doktor arasında 2 yıl önce yaşanan kavga mahkemelik oldu.


Habertürk'ün  haberine göre Kadın Doğum Uzmanı L.H.A., savcılığa yaptığı başvuruda aynı zamanda hastane başhekimi C.H.’nin de eşi olan M.H.’nin, hastane çalışanlarına kendisi hakkında “Parasını alamadığı için çingenelik yapıyor”, “Sulukule çingenesi” şeklindeki ifadelerle hakarette bulunduğunu iddia etti.


Hakkında dava açılan M.H. savcılıktaki ifadesinde suçlamaları reddetti. Bir başhemşire, bir insan kaynakları yöneticisi, 3 çalışanın aynı anda aynı ortamda bulunmasının mümkün olmadığını belirten M.H., “Mesleki yetersizlik nedeniyle iş akitleri sonlandırıldı. Belgenin altında eşimin imzası bulunduğu için bana da husumet besliyorlar” dedi.


HAKARETTEN CEZA

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonucunda sanık hakkında “hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi. Davaya önümüzdeki günlerde İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

banner229
Son Güncelleme: 05.09.2013 01:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol