banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
30 Mart 2016 Çarşamba 16:10
Diyarbakır Valisi Aksoy'dan Sur esnafına ziyaret
banner188
banner213
banner230

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur'daki devletleştirme sonucuna ilişkin, 'Bakanlar Kurulu kararı, tez devletleştirme yetkisi veriyor. Yapılacak çalışmalara esnaf ve vatandaşlarla görüşülerek değişmeyen verilecek. Randevu sistemiyle mahallelere gidilerek eşyaları makul olanların alınmasına izin edilecek. Bu mevzuda değme muhtelif desteği vereceğiz.' dedi.

Vali Aksoy, birlikte Sur Kaymakamı Memduh Tura, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ile Sur ilçesindeki esnafı görüşme etti.

Melikahmet ve Gazi caddelerindeki esnafla mülaki Aksoy, vatandaşların problemlerini da dinledi. Esnafla çay içen Aksoy, gazetecilere icra ettiği açıklamada, halkın hayat ve asayiş ortamı istediğini vurgulayarak bu ortamın sağlanmış olmasından mahsus memnuniyetin vatandaşlarca kendilerine iletildiğini söyledi.

Vatandaşın memnuniyetini yukarı noktalara nakil yerine bu ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getiren Aksoy, şu halde konuştu:

'Diyarbakır Sur içi, ticaretin kalbinin attığı yer. Biz de buranın şimdi dobra ortak noktaya gelebilmesi düşüncesince esnafımızla çıplak maşer örgütleriyle icraat gerçekleştiriyoruz. Amacımız Diyarbakır'ı günce dünyasına eğmek ve sorunları ortadan kaldırmak. Bu hususta esnafımız da düzenlilik birimlerimize teşekkürlerini iletiyor. Temennimiz, gene ortak menfilik yaşanmadan Diyarbakır ticaretinin rutin ortak halde bitmeme etmesini sağlamak.'

'Çalışmalara vatandaşlarla görüşülerek değişmeyen verilecek'

Sur ilçesiyle ilgilendiren tahsil edilen devletleştirme kararının ilçedeki tamamı yapıların kamulaştırılması anlamına gelmediğini tamlayan Aksoy, 'Bakanlar Kurulu kararı, tez devletleştirme yetkisi veriyor. Yapılacak çalışmalara esnaf ve vatandaşlarla görüşülerek değişmeyen verilecek.' niteleyerek konuştu.

Aksoy, sokağa çıkacak yasağının sürdüğü mahallelerde evleri mevcut vatandaşların eşyalarını almaları dair müstelzim kolaylığın sağlanacağını anlatarak 'Randevu sistemiyle mahallelere gidilerek eşyaları makul olanların alınmasına izin edilecek. Bu mevzuda değme muhtelif desteği vereceğiz.' dedi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 30.03.2016 16:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol