banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
16 Temmuz 2017 Pazar 16:07
Diyarbakır'da vatandaşlardan darbe girişimine tepki
banner188
banner213
banner230

DİYARBAKIR

AA foto muhabirlerinin objektifinden, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında ve sonrasında çekilmiş 79 fotoğraftan oluşan "Milli İradenin Yükselişi Sergisi"ni, Diyarbakır'da her yaştan vatandaş ziyaret ediyor.

Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve AA iş birliğiyle Sur ilçesindeki tarihi İçkale'de açılan sergideki fotoğraflar, darbe teşebbüsü gecesi ve sonrasında yaşananları vatandaşlara bir kez daha hatırlatıyor.

"Darbe girişiminde bulunanları lanetliyorum"

Sergiyi ziyaret eden üniversite öğrencisi İzzet Gezer, 15 Temmuz gecesinin unutulamayacağını belirterek, "O gece halk sokaklara çıkmasaydı belki bizler de burada olamayacaktık. Darbe girişiminde bulunanları lanetliyorum. 15 Temmuz gecesi ihanet şebekesinin maskelerinin düştüğünü gördük. 15 Temmuz'u hiç unutmayacağız, unutturmayacağız." dedi.

"Küstahça yapılan bir hainliktir"

Rıdvan Doğrul ise 15 Temmuz darbe girişiminin kara bir leke olarak değerlendirdiklerini belirtti.

O gece millet olarak darbe girişimine kalkışanlara gereken dersin verildiğini vurgulayan Doğrul, "Şehitlerimize minnet borçluyuz. Kendi milletine, devletin silahlarıyla saldırmak, ülkeye küstahça yapılan bir hainliktir." dedi.

Mehmet Biçer de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile meydanlara inildiğini, Türk, Kürt, Laz, Çerkez birlikte darbenin önlendiğini anımsatarak, sergideki fotoğrafları tek tek incelediğini kaydetti.

"Konu vatan oldu mu kimse can derdine düşmedi." diyen Servet Gezer de o gece vatanın bölünmez bütünlüğü için Cumhurbaşkanının çağrısı ile sokağa çıkan halkın canı pahasına mücadelede bulunduğunu anlattı.

Muhabir: Mehmet Sıddık Kaya

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 16.07.2017 16:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol