banner200
16 Nisan 2014 Çarşamba 23:30
Diyanet İşleri Başkanı Egemen Bağış'ı doğruladı
banner188
banner213

Tasavvuf müziği konseri ile başlayan konferansta konuşan ve dünyada bilgi kirliliğinin görüldüğünü anlatan Prof.Dr. Mehmet Görmez, “Doğru bilgi olmadan samimiyet bizi bir yere götürmez. Şimdi bütün hocaların bilgisi Google’de gizli Yahoo’da gizli, oraya bir kelime soruyorsunuz ve hocaların nazlanarak, size günlerce aylarca vereceği bilgilere şimdi ki gençler birkaç tuşla sahip oluyorlar. Hatta daha fazla bilgiye sahip oluyorlar. Enformasyon bilginin yerini aldı. Hatta enformasyon zaman zaman cehalet oluşturmaya başladı” dedi.

Cehaletin kötü, bilginin değerli olduğuna vurgu yapan Prof.Dr. Görmez, “Bilerek, cehalete sahip olmak yani cehaletin bilgisini tahsil etmek kadar kötü bir şey yoktur. Öğretilmiş cehalet kadar kötü bir cehalet yoktur. Cehalet vardır, bir de öğretilmiş cehalet vardır. Bu gün dünyada özellikle bilgiyi bu niteliği üzerinden bilginin ahlaki boyutları üzerinde durmamız gerekiyor” diye konuştu.

Görmez'in bu çıkışı, Egemen Bağış'ın gazeteci Metehan Demir ile aralarında geçen konuşmanın ortaya çıkan ses kayıtlarında Bakara suresi ile Bakara Makara diyerek alay ettiği Kur'an surelerini akıllara getirdi.

Odatv.com

Son Güncelleme: 16.04.2014 23:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol