banner200
banner211
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
15 Ocak 2016 Cuma 09:37
'Devlete hepimiz omuz vermeliyiz'
banner188
banner213

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Erzincan'da 8 yıl önce üniversite sınavından çıktıktan sonra geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve yoğun bakımdayken öğretmenlerinin yaptığı tercihlerle kazandığı Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Fulya Yalvaç'ın, Erzincan Adliyesi'nde düzenlenen yemin törenine katıldı.

Yalvaç'a yemin ettirip, avukatlık cübbesini giydirerek avukatlık ruhsatnamesini verdikten sonra bir konuşma yapan Feyzioğlu, ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ve her gün askerle polislerin şehit edildiğini söyledi.

'Devlet yıkılırsa hepimiz bu yıkıntının altında kalırız'

Süreçten masum insanların da ağır zarar gördüğünü ifade eden Feyzioğlu, şöyle konuştu:

'Böyle bir ortamda dönüp mutlaka şunu demek zorundayız, 'devlet yıkılırsa hepimiz bu yıkıntının altında kalırız. Devletin yıkılmaması için hepimiz ama hepimiz, kol kola girip omuz vermek zorundayız.' Biz 'adalet mülkün temelidir' ilkesinin savunucuları olarak devletin yıkılmaması için mülkün yani ülkenin temelinde adaletin bulunması gerekir, işte bunu demek zorundayız. Şu halde içi boş sloganlarla ben devleti koruyorum demek yerine, 77 milyon yurttaşımızı adalet paydasında buluşturarak, devleti bireye hizmet aracına dönüştürerek koruyabileceğimizi bilmeliyiz.'

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 15.01.2016 09:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212