banner200
banner222
27 Eylül 2012 Perşembe 14:24
Dehşet anlarını anlattı!
banner188
banner213
banner230
TUNCELİ'de PKK'lıların bombalı aracı infilak ettirerek gerçekleştirdiği ve 6 askerin şehit olduğu eşi Fadime Acar'ın da hayatını kaybettiği saldırıda yaralanan Ali Acar, büyük üzüntü yaşıyor.

Eşiyle yürürken, şiddetli patlamanın ardından üzerlerine bir alev topunun geldiğini söyleyen Acar, "Alev topuyla birlikte biz savrulduk, eşim benim üzerime düştü. Şoktan sonra eşimle uğraştım, çok kan kaybediyordu, bizi kurtarın diye bağırdım. Ambulans biraz geç geldi" dedi.

Tunceli'de önceki akşam PKK'lıların bomba yüklü araçla Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Akkaya'yı hedef aldığı saldırıda, 6 asker şehit oldu, yolda yürüyen 50 yaşındaki Fadime Acar hayatını kaybederken 57 yaşındaki eşi Ali Acar da yaralandı. Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat edilen Ali Acar, olay günü yaşadıklarını anlattı.

Tunceli Bayındırlık İl Müdürlüğü'nde memur oarak çalışan 7 çocuk babası Ali Acar, olay günü eşinin bir akrabalarını ziyarete gittiğini kendisinin de mesai bitiminde eşini alıp birlikte eve gitmek üzere yürümeye başladıklarını söyledi. TOKİ tarafından yapılan hastanenin olduğu bölgeye geldiklerinde büyük patlamayla birlikte bir alev topunun üzerlerine geldiğini belirten Acar, şöyle dedi:
"Alev topuyla birlikte biz savrulduk, eşim benim üzerime düştü. Şoktan sonra kendimi toparlayıp eşimle uğraştım, eşimi kurtarmaya çalıştım. Çok kan kaybediyordu, çok uğraştım baktım olmuyor kurtaramıyorum bıraktım onu. O sırada arabalar birikmiş, seslendim bağırdım kurtarın bizi diye kimse gelmedi. Çekiniyorlardı tabi. O arada mermiler patlıyordu, üzerimize sağımıza solumuza düşüyordu. Sonra ben baktım kimse gelmiyor sürünüp yolun kenarına geldim. O arada tanımadığım iki vatandaş beni çekerek götürdü. Biz yolun tamir aşamasında olan tarafında yürüyorduk. Diğer tarafta da araçlar gidiyordu normal olarak 15-20 metre uzaktaydım. İşte o iki tane vatandaş beni sürükleyip götürdüler. Ambulans biraz geç geldi, belki de eşimde kurtarılabilinilirdi. Eşimin kanını durdurmak için çok uğraştım, O sırada benimle konuştu ama bana söylediklerini açaklamayacağım"

Devlet memuru olduğu için saldırı hakkında yorum yapmayacağını söyleyen Ali Acar, "Ben tesadüfü bir şekilde oradan geçtim. İnsan olanları hak etmiyor tabi. Nedenleri ne olursa olsun söyleyeceklerim bu kadar" dedi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Alpagan Yıldırım, Acar'ın durumunun iyi olduğunu söyledi. Yıldırım, Acar'ın başarılı bir ameliyat geçirdiğini belirterek, "Hastamızın genel durumu gayet iyi. Şarapnel parçaları ile yaralanmıştı. Çok başarılı bir ameliyat oldu. Şu anda hastamızın durumu gayet iyi yarında izinli göndermeyi düşünüyoruz" dedi.
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol