banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
20 Ocak 2016 Çarşamba 15:37
DBP 'özerklik' için batı illerinde örgütleniyor
banner188
banner213
banner230

'Öz yönetim' ilan eden belediyeleri de bünyesinde barındıran Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği MYK toplantısında yeniden 'özerkliği' anlatmak amacıyla Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Adana, Mersin, Antalya, Konya, Denizli, Kırşehir, Eskişehir, Kilis, Erzincan ve Hatay'da örgütlenerek temsilcilikler açma kararı aldı.

MYK kararının ardından Aydın, Antalya, Bursa, İstanbul ve Ankara'da atama kararı ile parti organları ve il teşkilatı oluşturuldu.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DBP'nin sadece bir bölgeye ait parti olmadığını söyledi.

'Biz özerkliği bütün Türkiye bölgeleri için istiyoruz. Sadece Kürtlerin yoğunlukta olduğu bölge açısından bir özerklik düşüncemiz yok. Etnik temelli bir özerklik talebimiz de yok. Türkiye'nin tamamında yerel demokrasiye dayalı özerk bölgeler oluşsun ve bu kesinlikle etnik bir yapının ismini almasın diyoruz' diyen Yüksek, batı illerindeki örgütlenmeleri ile 'özerkliği' anlatacaklarını savundu.

Özerkliğin bilgilendirilmesini sağlamak için misyon yüklenmiş bir parti olduklarını ifade eden Yüksek, oluşturulacak teşkilatlarla özerkliği Türkiye'nin batısına anlatmaya çalışacaklarını kaydetti.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 20.01.2016 15:37
Anahtar Kelimeler:
KararToplantıDBPMYK
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol