banner200
banner222
05 Ekim 2015 Pazartesi 11:37
Davutoğlu: Mücadele hukuk içinde olacak
banner188
banner213
banner230
ROTAHABER- Şırnak'ta bir PKK'lıya ait olduğu öne sürülen cesedin polis aracının arkasına iple bağlanarak sürüklenme görüntüsü ile başlayan tartışma sürüyor. Başbakan Ahmet Davutoğlubu görüntüleri tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirterek gerekli hukuki ve idari soruşturma başlatıldığını söyledi.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın kişisel twitter hesabından paylaştığı bir fotoğraf, Türkiye'nin ana gündemine oturdu. Hükümete yakın isimler, başta fotoğrafın montaj olduğu öne sürdü. Ancak, akşam saatlerinde cesedin sürüklenmesine ilişkin video görüntüsünün de yayınlanması ile tartışmaların yönü değişti.

İlk açıklama İçişleri Bakanlığından geldi ve soruşturma başlatıldığı duyuruldu. BaşbakanDavutoğlu da gece saatlerinde kişisel Facebook sayfasından bir duyuru yaptı. BaşbakanAhmet Davutoğlu, bu görüntüleri tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirterek gerekli hukuki ve idari soruşturma başlatıldığını söyledi.Davutoğlu, kişisel sayfasında şunları yazdı:
"Şırnak'ta polise roketatarla saldırıda bulunurken emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirilen bir terör örgütü mensubuyla ilgili görüntüleri tasvip etmemiz mümkün değildir.

Bu olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatlar verilmiştir.

Bu son derece yanlış tavırlar herşeyden önce hukuk devleti kuralları içerisinde canlarını tehlikeye atarak terörle mücadele eden, bunu yaparken de bir tek sivilin bile zarar görmemesi için azami dikkat gösteren, bölge halkının güvenliği için gece gündüz görev yapan emniyet teşkilatımız tarafından kabul edilemez.

Terörle yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, hukuki zemini ve meşruiyeti aşındırmaya yönelik bu tür davranış ve tutumlara müsamaha göstermeyeceğimizi milletimize taahhüt ediyorum.

Türkiye, terör örgütünün her türlü barbarlığına karşın, terörle mücadelesini hukuk içinde yürütecektir."

Kaynak: ROTAHABER
banner229
Son Güncelleme: 05.10.2015 11:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol