banner200
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
26 Mart 2016 Cumartesi 13:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paskalya mesajı
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bizler, şahısların din, dil, budunsal köken ayrımına sunulan kalmamalarının, kişi kültür, tradisyon ve inançlarını özgürce yaşayabilmelerinin, dün olduğu kabilinden bugün de bel kemiği insanoğlu hakları ortada toprak aldığına inanıyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden meydana getirilen açıklamada, Erdoğan'ın Paskalya nedeniyle müşterek ileti yayımladığı belirtildi.

Mesajında, dini bayramların, toplumda kardeşlik, muhabbet ve saygının hâkim olduğu, birlik, el birliği ve dayanışma duygularının yoğunlaştığı müstesna günler bulunduğunu vurgulayan Erdoğan, Paskalya'nın da çeşitli kilise ve gruplara mensup Hristiyan vatandaşların en önemli yortularından birisini oluşturduğunu belirtti.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

'Tarih süresince başka kült ve kültürlere saygıyı asal meydan müşterek medeniyetin personelleri yerine bizler, farklılıkları bolluk biçiminde ittihaz etmenin, toplumumuzda birliğin pekiştirilmesi açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizler, şahısların din, dil, budunsal köken ayrımına sunulan kalmamalarının, kişi kültür, tradisyon ve inançlarını özgürce yaşayabilmelerinin, dün olduğu kabilinden bugün de, bel kemiği insanoğlu hakları ortada toprak aldığına inanıyoruz. Bu ihtisas ve düşüncelerle, Hristiyan vatandaşlarımız başta peyda etmek üzere, tüm Hristiyanlara Paskalya yortuları münasebetiyle tebriklerimi ve keyif dileklerimi sunuyor, çıkarlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum.'

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 26.03.2016 13:37
Anahtar Kelimeler:
ErdoğanMesajPaskalya
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol