banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
07 Mart 2016 Pazartesi 13:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li Erdem'den tazminat kazandı
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suruç'taki yıldırı saldırısının arkası sıra icra ettiği matbuat açıklamasında, namına 'ağır hakaret, isnat ve ithamlarda' bulunmuş olduğu nedeni öne sürülerek açmış olduğu davada, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'den 7 bin liralık içsel tazminat kazandı.

Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile Erdem'in avukatı Emrah Şahin katıldı.

Cemaloğlu, müvekkilinin nefis haklarına saldırıda bulunulduğu düşüncesince ödence ödenmesine hükmedilmesini arzu etti.

Avukat Şahin de müvekkilinin bahis konusu ifadeleri tenkit gibi kullandığını, taşlama kastının bulunmadığını savunarak, davanın reddine değişmeyen verilmesini istedi.

Hakim Mustafa Satış, davaya akıbet verdiğini belirterek, Eren Erdem'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 7 bin liralık ödence davası ödemesine hükmetti.

Erdoğan'ın avukatlarınca oluşturulan davanın dilekçesinde, Erdem'in açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Türkiye Cumhuriyeti devletini 'Terör ve teröristlerle bire bir çizgide ve zihniyette olmakla, teröre yardım, karyola etmekle ve terörü beslemekle' suçlama etmiş olduğu belirtilerek, 10 bin liralık ödence davası arzu edilmişti.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 07.03.2016 13:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol