banner200
banner225
07 Aralık 2012 Cuma 12:55
Cübbeli Ahmet Faslı kadınlara rüşvet mi verdi?
banner188
banner213
banner230
 FATİH YAĞMUR / Arşivi

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün yargılandığı davanın 4. duruşmasında flaş bir gelişme yaşandı. 

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, kendilerine iki Faslı kadının para karşılığı ifadelerini çektirdiğine dair bir mektup geldiğini ve konuyu emniyete sorduklarını ifade etti. 

Ekinci, kendilerine ulaşan emniyet raporunda şikayetçi olan iki Fas'lı kadının ifadelerini değiştirdikleri tarihte Ünlü'nün avukatının da Fas'ta olduğu ve 18 bin dolarlık para hareketinin tespit edildiği ortaya çıktı. 

PARA KARŞILIĞI MI İFADELERİ ÇEKTİLER? 
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 4. Duruşmasına Cübbeli Ahmet'in' de aralarında bulunduğu 3'ü tutuklu 13 sanık katıldı. Duruşmaya tanık ifadelerinin alınması ile devam edildi. 

Cübbeli Ahmet'in 'haksız kazanç sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, insan kaçakçılığı ve cinsel istismar' suçlarından yargılandığı davada mahkemeye emniyetten gelen yazıda mağdurelerden Faslı İmane Lemghari ve Fatma Zohra Hajjaj'ın ifadelerini neden değiştirdiğine dair bir araştırma yapıldığı anlatıldı. 

Emniyetteki ifadelerinde şikayetçi olan iki kadın, Fas'ta avukatları ve noter aracılığıyla verdiği ifadede şikayetçi olmadığını açıklamıştı. Rapora göre kadınların ifadesini değiştirmesi için Ünlü'nün avukatı avukat Fatih Oğuz, Fas'a gitti. 18 Temmuz 2012 tarihinde ifadelerini geri çektiklerini beyan eden iki kadın için aynı tarihte avukat Fatih Oğuz’un sekreteri olduğu ifade edilen Oya Kaya’dan kendisine tam olarak 17 bin 969 dolar göndermesini istedi. Oya isimli sekreteri ifadenin verildiği tarih olan 18 Temmuz 2012'da Western Union yöntemiyle yaklaşık 18 bin dolar parayı Fas'a gönderdi. 

Bu bilgiler ışığında avukatın mağdur kadınların ifadelerini değiştirmesi için Fas'a gittiği ve yeni ifade karşılığında para verdiğinin değerlendirildiği anlatıldı. 

FASLI DİĞER MÜŞTEKİ İFADE DEĞİŞTİRMEDİ 
Öte yandan Cübbeli Ahmet'in kendisini zorla alıkoyduğunu ve cinsel istismarda bulunduğunu öne süren bir başka Faslı kadın olan Fatma Et Tajy'ın ise ifadesini değiştirmediği anlaşıldı. Mahkemenin Cübbeli Ahmet'in avukatlığını yapan Fatih Oğuz hakkında 'adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs' suçundan suç duyurusunda bulunabileceği belirtildi.

banner229
Son Güncelleme: 07.12.2012 12:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol