banner237
banner241
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
18 Ekim 2017 Çarşamba 19:27
Çöpten yaptıkları 'enstrümanlar' ile konser verdiler

ANKARA

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan temizlik görevlileri, kullandıkları konteynerler ve çöpten buldukları eşyalardan yaptıkları müzik aletleri ile konser verdi.

Belediyenin temizlik görevlileri, çöp kovaları ve konteynerlere, çöpten çıkan plastik borular, motosiklet parçaları ve merdiven korkuluklarını ekleyerek bas ve tiz sesler çıkaran çeşitli enstrümanlar yaptı ve orkestra kurdu.

Orkestra üyeleri, çöpten çıkan "enstrümanları" kullanarak Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü binası önünde verdikleri konser ile yeteneklerini sergiledi.

Konserde, belediye çalışanları ve vatandaşlar, 10 temizlik görevlisinden oluşan orkestranın çaldığı şarkılar eşliğinde halay çekerek eğlendi ve parçalara eşlik etti.

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Kudret Altuntaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "temizlik işleri" denildiğinde insanların aklına kirli konteyner ve çöpler dışında daha farklı şeyler gelmesini istedikleri için böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Altuntaş, sokakları süpüren ve çöp kamyonlarına konteynerleri taşıyan temizlik görevlileri ile yaklaşık 3 aylık çalışmanın sonunda orkestrayı oluşturduklarını belirtti.

Muhabir: Ahmet Sertan Usul


Kaynak: AA

Son Güncelleme: 18.10.2017 19:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol