banner237
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
18 Ocak 2018 Perşembe 18:52
'Çocuk yaşta gebelik ve doğum vakaları'na ilişkin soruşturma

İSTANBUL

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, dün bazı basın ve yayın organlarında Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'nde, 1 Ocak-24 Mayıs 2017 tarihlerinde "çocuk yaşta gebelik ve doğum vakaları"nın ilgili makamlara bildirilmediğine ilişkin, adli süreçle ilgili bazı hususların belirtilmesine gerek duyulduğu belirtildi.

Bakanlıktan '18 yaş altı gebelik bildirimleri'ne ilişkin soruşturma

Açıklamada, olaya ilişkin TCK madde 279 kapsamındaki "Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi" eylemi nedeniyle hastanede görevli iki personel hakkında soruşturma yürütüldüğü aktarılarak, şunlar kaydedildi:

"Ayrıca çocuk yaşta gebelik ve doğum vakaları iddialarına ilişkin TCK madde 103. uyarınca 'Çocuğun cinsel istismarı' suçu kapsamında ayrı bir soruşturma yürütülmektedir. Çocuğun cinsel istismarı suçunu işleyenlerin tespitine yönelik olarak yapılan çalışmalar çerçevesinde mağdurların tümü ifadeye çağrılmıştır. Gerek; kamu görevlisinin suçu bildirmeme suçu, gerek ise çocuğun cinsel istismarı suçlarıyla ilgili soruşturmalar devam etmektedir. Bu soruşturmalarla ilgili bir cumhuriyet başsavcı vekili ve iki cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir."

Muhabir: Muhammed Enes Can-Kenan Irtak

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 18.01.2018 18:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol