banner200
banner222
10 Ocak 2014 Cuma 11:36
CHP'nin Cemat'e yakın milletvekilinden Feyzioğlu ve Baykal'a sert eleştiri
banner188
banner213
banner230

Baykal ve Feyzioğlu'nu isim vermeden eleştiren Erdoğan Toprak “herkesi sorumlu davranmaya” davet ettiğini belirtti.

AKP'nin yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından, Ergenekon, Balyoz gibi davalarla ilgili "yeniden yargılama"ya kapı aralamasını "gündem değiştirme ve yolsuzluğun üstünü örtme" girişimi olarak değerlendiren Toprak, "Hükümet yolsuzlukta basılmıştır. Ama bunlar ayyuka çıkmışken, birileri gidip bir günde randevu alıyor. Bu randevular daha önce niye alınamıyordu? AKP bir tuzak kurdu ve bazıları bu tuzağın içine düştü" dedi.

Ergenekon, Balyoz davalarının mağdurlarına "yeniden yargılama" yolunu açacağına inanmayan Toprak,atılan adımları hükümetin yolsuzlukta sıkışınca kendisine yeni "ittifaklar arama" anlayışının yansıması olarak değerlendirdi.

İsim vermeden Baykal ve Feyzioğlu'na tepki gösteren Toprak, "Eğer hükümet samimiyse, getirsinler bu düzenlemeyi bir günde Meclis'ten geçiririz. Ama hükümetin kurduğu tuzağa alet olmamak lazım" dedi.

İKTİDARA CAN SUYU TAŞIYORLAR

Erdoğan Toprak şöyle devam etti.

"Hükümet şu anda yolsuzlukta suçüstü olmuştur. Basılmıştır açık açık. AKP'nin kamuoyunda hızlı bir itibar kaybı var. Sanki özel yetkili mahkemeleri kuran AKP değilmiş gibi temasa geçip, iktidara can suyu taşımamak, amaçlarına alet olmamak lazım. Erime sürecine giren AKP'yl iyi polis gibi göstermek, sanki özgürlükçü mağduriyetin yanındaymış gibi bir gösteren bir pozisyona girmek doğru değil. Yolsuzluklar ayyuka çıktığında, çıkıp birileri bir günde randevu alıyor. Peki, bu randevular daha önce niye alınamıyordu. Hükümetin gündem değiştirme taktiği ve bu gündem değiştirmenin bütün kesimler açısından sorumluluğu, vebali vardır. Herkesin dikkatli olması gerekiyor. Gündeme gelmek, üç gün medyada gözükmek için bu tuzağı gözden kaçırmamak gerekir"

Odatv.com


banner229
Son Güncelleme: 10.01.2014 11:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol