banner200
banner222
26 Kasım 2012 Pazartesi 15:56
Chp'li Acar'dan Avukatlık Büroları İçin Teklif
banner188
banner213
banner230
 CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, mesken olarak kullanılan binalardaki avukatlık bürolarının faaliyetlerini sürdürebilmesi ve avukatlık tabelalarının her türlü resim, vergi ve harçtan muaf tutulması için kanun teklifi verdi CHP Antalya MilletvekiliGürkut Acar, mesken olarak kullanılan binalardaki avukatlık bürolarının faaliyetlerini sürdürebilmesi ve avukatlık tabelalarının her türlü resim, vergi ve harçtan muaf tutulması için kanun teklifi verdi.

CHP'li Acar, Avukatlık Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi'ni Tbmm Başkanlığı'na sundu.

Teklif, gayrimenkullerin mesken olarak gösterilen bağımsız bölümlerinde avukatlık büroları açılabilmesi, avukatlık bürolarına ait tabelaların her türlü resim, vergi ve harçtan muaf tutulmasını amaçlıyor.

Teklife göre; her avukat, levhaya yazıldığı tarihten itibaren üç ay içinde baro bölgesinde bir büro kurmak zorunda olacak. Büronun niteliklerini barolar belirleyecek. Kat Mülkiyeti Kanunu'na göre ana gayrimenkulün mesken olarak gösterilen bağımsız bölümlerinde avukatlık bürosu faaliyetleri yapılacak. Avukatlık büroları işyeri açma ve çalışma ruhsatına tabi olmayacak. Avukatlık bürolarına ait tabelalar her türlü resim, vergi ve harçtan muaf tutulacak. - Ankara

Ankara Haber Ajansı 


banner229
Son Güncelleme: 26.11.2012 15:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol