banner200
banner222
15 Eylül 2015 Salı 22:13
CHP'den ittifak açıklaması
banner188
banner213
banner230
 Yapılan görüşmelerde kendisinin de bulunduğunu dile getiren Tezcan, Vatan Partisi ile bir seçim ittifakının söz konusu olmadığını vurguladı.

Tezcan, Meclis'te konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Doğu Perinçek'in İstanbul'da bir görüşme yaptığını hatırlatan Tezcan, bu görüşmenin sonrasında Kılıçdaroğlu'nun kendisini görevlendirdiğini söyledi.

Vatan Partisi'nden de bir kişinin görevlendirildiğini ve çeşitli görüşmeler yapıldığını anlatan Tezcan, "Bunun altını net olarak çizelim, bu bir ittifak görüşmesi değildir. O görüşmeler de bir ittifak görüşmeleri değildir. Bizim yaptığımız görüşmeler de bir ittifak görüşmesi değildir. Bir seçim ittifakı söz konusu değildir. Ancak seçim sürecinde Türkiye'nin içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında Türkiye'de bütün siyasi partiler için bu geçerlidir. Seçim sürecinde CHP'nin iktidarını kurma ve CHP'ye destek verme konusunda ortaya çıkabilecek iradeleri biz memnuniyetle karşılarız. Bu çerçevede gelen bütün görüşme taleplerine açığız ve bu görüşmeleri yapabiliriz. Partilerin oturup bir seçim ittifakı ki kendilerinin de böyle bir açıklaması olmamıştır. Milletvekili adaylıkları üzerine bir pazarlık, şu sıralama olsun mu bu sıralama olmasın mı, hangi seçim çevresinde ne olsun gibi bir pazarlık ya da bir görüşme söz konusu değildir. Bugüne kadarki görüşmemizde de böyle bir şey söz konusu olmamıştır. Ancak gerek Vatan Partisi gerekse diğer siyasi partiler seçim sürecinde Türkiye'nin geleceğinde bütün bu terör, ekonomik kriz ortamından çıkış için CHP'ye duyulan ihtiyacı tespit ederek bu ihtiyaç doğrultusunda bir destek açıklamaları bizleri mutlu ve memnun eder. Görüşmeleri bir ittifak görüşmesi değil de Türkiye'nin geleceği açısından bu çerçevede ele almak daha doğru olacaktır." şeklinde konuştu.

 

CİHAN

banner229
Son Güncelleme: 15.09.2015 22:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol