banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
26 Ocak 2016 Salı 21:22
CHP Atatürk fotoğrafı iddialarını araştıracak
banner188
banner213
banner230

TBMM - Seval Güler

CHP Grup Yönetim Kurulu, partiye mensup bir milletvekilinin Meclis'teki odasında bulunan Atatürk fotoğrafını indirdiğine ilişkin iddiaları araştırarak, konuyla ilgili rapor hazırlayacak.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'li bir milletvekilinin Meclisteki makam odasında bulunan Atatürk fotoğrafını indirdiği iddiasına ilişkin Grup Disiplin Kurulu'nun çalışma başlattığı haberleriyle ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Bazı basın yayın kuruluşlarında iddianın yer almasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun olayın araştırılması yönünde talimat verdiğini belirten Özel, Grup Yönetim Kurulu'nun araştırma ve rapor hazırlanması için üç kişi belirlediğini anlattı.
Özel, şunları kaydetti:

'Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde olayın araştırılmasıyla ilgili vermiş olduğu talimat vardı. Grup Yönetim Kurulu adına üç arkadaşımız muhakkik olarak atandı. Muhakkik olan arkadaşlar konuyla ilgili çıkan haberleri tarayacak, ismi geçen arkadaşları en objektif şekilde dinleyecekler. Sonra Grup Yönetim Kurulumuza bu konuda bir rapor sunacaklar. Grup Yönetim Kurulu, bu rapor sonucunda grup iç yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince disiplin soruşturmasını gerektiren bir durum varsa disiplin kuruluna yollayabilir. Yoksa rapor doğrultusunda kamuoyuna gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.'

Bir milletvekiliyle ilgili disiplin işleminin yapılıp yapılmayacağının Grup Yönetim Kurulu'nun yetkisinde olduğuna işaret eden Özel, 'Henüz başlatılmış bir disiplin işlemi yok. Grup Yönetim Kurulu'na rapor sunmak üzere üç arkadaş muhakkik atandı' dedi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 26.01.2016 21:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol