banner200
banner235
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
18 Mart 2016 Cuma 11:37
'Çanakkale istiklalimizin ve istikbalimizin de bir manifestosudur'
banner188
banner213
banner230

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı zımnında yayımladığı mesajda, Çanakkale Zaferi'nin 101. sene dönümünü kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirtti.

Zaferin yurt memleketlerini destek olmak ve özgürcesine berhayat olmak düşüncesince yazılan birlikte boy bulunduğunun altını çizen Karaaslan, mesajında şu görüşlere toprak verdi:

'On binlerce yurt evladının martir bulunduğu şişman zafer, bire birlikte sürede yayılımcı güçlerin de en şişman hezimetlerinden bir tanesi olmuştur. Çanakkale Deniz Zaferimiz, milletimizin baştan uyanışına, şahlanışına, birlikte kavim adına evren sahnesinde baştan yükselişine de mefruşat hazırlamıştır. Konu yurt ve istiklal olduğunda, gerisinin ayrıntılar bulunduğunun en şişman ispatıdır. Bu zafer, bire birlikte vatanda yaşayanların birlikte tane birlikte vücut, birlikte tane birlikte gövde bulunduğunun resmidir. Çanakkale'de, tarihimize kıymetli harflerle yazılan zafer, istiklalimizin ve istikbalimizin de birlikte manifestosudur. Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli, istiklal ve özgürlüğün simgesidir. Dünyada birlikte emsali şimdi bulunmayan, yüksek milletimiz ile alp ordumuzun şişman fedakarlıklarla kazanılmış bulunduğu bu zaferin önemi gençlerimize ve doğacak nesillere anlatılmalı, gazi ve şehitlerimiz rahmetle, nazikâne yad edilmelidir.'

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 18.03.2016 11:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol