banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
20 Mayıs 2016 Cuma 15:32
'Bütün fezleke dosyalarını yargıya gönderecekler bedeli neyse ödesinler'
banner188
banner213
banner230

TBMM'deki dokunulmazlık görüşmelerine ilişkin Erdoğan, "Şu anda iktidar partisi, MHP diyorlar ki buralarda olmamaları lazım diyor. Bugün ki oylama ile inşallah hayırlı bir netice çıkarsa, bütün bu fezleke dosyalarını nereye gönderecekler yargıya. Bedeli neyse ödesinler. Olması gereken o değil mi? Eğer Parlamento'dan çıkmazsa, 1.2. turda yapılanlara bakılırsa bugün ki neticelerde Parlamento'da bu iş bitiyor. Ben inanıyorum ki referanduma gidildiği zaman Allah'ın izni ile en doğru kararı benim milletim verecektir. Bu tarihi bir oylama. Şu anda bitmek üzere olabilir. Bu tarihi oylamada ne var? Benim milletim bu ülkede suçlu olan Parlamenterleri, bu Parlamento'da görmek istemiyorlar" dedi.
 TBMM'deki dokunulmazlık görüşmelerine değinen Erdoğan, "Bölemeyecekler bizi. Onlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Onlar bir üst aklın uşaklarıdır. Bu tarihi bir oylama. Şu anda bitmek üzere olabilir. Bu tarihi oylamada ne var? Benim milletim bu ülkede suçlu olan Parlamenterleri, bu Parlamento'da görmek istemiyorlar. Hele hele bölücü terör örgütünün desteklediklerini bu Parlamento'da görmek istemiyor. Şu anda iktidar partisi, MHP diyorlar ki buralarda olmamaları lazım diyor.
Bunun bedelini niçin Parlamento ödesin. Bugün ki oylama ile inşallah hayırlı bir netice çıkarsa, bütün bu fezleke dosyalarını nereye gönderecekler yargıya. Bedeli neyse ödesinler. Olması gereken o değil mi? Eğer Parlamento'dan çıkmazsa, 1.2. turda yapılanlara bakılırsa bugün ki neticelerde Parlamento'da bu iş bitiyor. Ben inanıyorum ki referanduma gidildiği zaman Allah'ın izni ile en doğru kararı benim milletim verecektir" diye konuştu.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 20.05.2016 15:32
Anahtar Kelimeler:
TBMMFezlekeAçıklama
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol